To już pewne, do stacji pogotowia w Sulechowie trafi nowy, specjalistyczny ambulans

23 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
To już pewne, do stacji pogotowia w Sulechowie trafi nowy, specjalistyczny ambulans Redakcja/zdjęcie poglądowe

Od 9 maja 2018 roku w związku z tragicznym wypadkiem ambulansu pod miejscowością Kije, sulechowska stacja pogotowia posiada jedynie jeden zakontraktowany, podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego. Teraz nadszedł czas na zakup przez Powiat Zielonogórski nowej karetki. Specjalistyczny zespół pogotowia ma trafić do Sulechowa już do końca września.

Zakup ambulansu dofinansuje Wojewoda Lubuski na podstawie umowy zawartej z Powiatem Zielonogórskim. W uroczystym podpisaniu umów w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim udział wzięli: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Dyrektor Wydziału Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Bożena Chudak, Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski wraz z Wicestarostą, Skarbnik Powiatu Zielonogórskiego Edyta Dwojak oraz Dyrektor SP ZOZ w Sulechowie Beata Kucuń.

Dofinansowanie było możliwe dzięki aktywnym działaniom służb wojewody oraz wygospodarowaniu środków w ramach posiadanego budżetu. Za zgodą Ministra Finansów, Wojewoda Lubuski dokonał odpowiednich zmian w budżecie, co pozwoliło na dofinansowanie zakupu ambulansu ratunkowego w wysokości 250 tysięcy złotych.

Nowy zespół pogotowia mocno przyczyni się do poprawy obecnego zabezpieczenia Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w rejonie sulechowskim. Jak mówił wojewoda Władysław Dajczak, jego zakup jest niezbędny w związku z tragicznym wypadkiem, który miał miejsce 9 maja 2018 roku. W wyniku wypadku zginął jeden ratownik medyczny, a dwie pozostałe osoby doznały obrażeń. Natomiast ambulans oraz sprzęt medyczny uległ mocnemu zniszczeniu.

- 24 maja Pani Dyrektor SP ZOZ w Sulechowie zwróciła się do mnie o pomoc i wsparcie w tej trudnej sytuacji, która dotyczy przecież podstawowej rzeczy jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Dzisiaj podpisujemy umowę na dofinansowanie w wysokości 250 tysięcy złotych, czyli w kwocie dotyczącej 50% zakupu karetki, która uzupełni powstałą lukę. Cieszę się, że mogłem zadbać o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców - powiedział wojewoda Władysław Dajczak.

Zgodnie z zapisami umowy Powiat Zielonogórski ma zakupić ambulans w terminie do dnia 30 września 2018 roku.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u