W Zielonej Górze powstanie nowa szkoła. Zespół Edukacyjny przyjmie 750 dzieci (ZDJĘCIA)

26 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
W Zielonej Górze powstanie nowa szkoła. Zespół Edukacyjny przyjmie 750 dzieci UM ZG

W środę, 25 lipca, podpisano umowę na budowę Zespołu Edukacyjnego nr 10 w Zielonej Górze. Nowa szkoła ma zacząć działać już od września 2019 roku. Koszt inwestycji to ponad 27 milionów złotych.

- Jest to długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców okolicznych osiedli, które wciąż się rozrastają, co powoduje konieczność nauki dzieci w dwóch zmianach w pobliskich szkołach. Wcześniej pojawiły się dwie propozycje ze strony miasta, ul. Ludowa i Źródlana, jednak w obu przypadkach pojawiły się przeszkody, co spowodowało frustracje mieszkańców. Jednak wszystko dobrze się skończyło - zaznacza Filip Gryko, Przewodniczący klubu radnych Zielona Razem.

Planuje się stworzenie 24 oddziałów szkolnych, które przyjmą maksymalnie 600 uczniów. Ponadto w budynku znajdzie się również 6 oddziałów przedszkolnych. Tam miejsce znajdzie aż 150 wychowanków. Warto wspomnieć, że szkoła będzie dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

W 2019 roku powinny być uruchomione klasy 0, I, IV, VII. Istnieje także możliwość utworzenia innych poziomów, lecz to będzie zależało od zainteresowania uczniów. Wraz z budową szkoły powstanie także stołówka oraz place zabaw. Z kolei w 2020 roku powinien być wybudowany kompleks sportowy.

Koszt inwestycji to ponad 27 milionów złotych. Piewrsze prace rozpoczną się już 25 sierpnia 2018 roku. Wykonawca jest firmą AGROBEX Sp. z o o. z Poznania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u