Wandale pomazali ściany pałacu w Zatoniu (ZDJĘCIA)

26 grudzień 2018
Autor:  Redakcja
Wandale pomazali ściany pałacu w Zatoniu Redakcja

Pałac został wybudowany w 1689 r. przez ówczesnego właściciela dóbr zatońskich Balthazara von Unruh w formie barokowego dworu. Niestety w 1945 roku pałac został doszczętnie spalony, pozostały jedynie ruiny, które od 17 października br. możemy bezpiecznie zwiedzać. Nie wszyscy jednak potrafią uszanować czyjąś ciężką pracę...

Wewnątrz ruin pałacu, na ścianach pojawiły się graffiti. Sprawcy nie przestraszyli się kamer na zewnątrz i wewnątrz obiektu połączonych bezpośrednio z miejskim monitoringiem, choć faktem jest iż w miejscu pojawienia się graffiti nie jest zainstalowana żadna kamera. 

- Bardzo przykry widok, dopiero co odremontowali a już pojawiły się te bazgroły. Brak słów... - komentuje jedna ze zwiedzajacych pałac kobiet. 

Rewitalizacja Parku w Zatoniu w ramach projektu "Zachowanie i wykorzystanie historycznych krajobrazów parkowych w Branitz i Zatoniu" kosztowała blisko 17 milionów złotych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u