Postęp prac budowlanych na ulicy Dworcowej oraz Aglomeracyjnej (ZDJĘCIA)

26 styczeń 2019
Postęp prac budowlanych na ulicy Dworcowej oraz Aglomeracyjnej Redakcja

Przebudowa ulicy Dworcowej oraz budowa ulicy Aglomercyjnej w Zielonej Górze rozpoczęła się już w maju 2017 roku i trwa do dziś. Podczas budowy oraz remontu napotkano na szereg komplikacji, odkryto m.in. dawny betonowy schron z czasów II WŚ.  Jak teraz wygląda postęp prac? Kiedy możemy spodziewać się zakończenia budowy oraz otwarcia drogi dla kierowców? 

Budowa ulicy Aglomeracyjnej, wraz ze ścieżkami rowerowymi na odcinku od ulicy Zjednoczenia do ronda Klema Felchnerowskiego planowo miała zakończyć się w lipcu 2018 roku. Podczas budowy napotkano jednak na szereg komplikacji, które ostatecznie wydłużyły czas prac do końca lutego br. Do tej pory wybudowano rondo na ulicy Zjednoczenia oraz fragment trasy od Zjednoczenia do Dąbrowskiego. Powstały również chodniki dla pieszych. 

Przedłużające się prace irytują nie tylko mieszkańców ale również kierowców, w godzinach szczytu miasto jest mocno zakorkowane.

Przetarg pt. "Budowa ul. Aglomeracyjnej wraz ze ścieżkami rowerowymi oraz wykonanie sieci wodociągowej w ul. Aglomeracyjnej i ul. Stefana Batorego w Zielonej Górze" - wygrało polskie przedsiębiorstwo budowlane Budimex SA, koszt budowy wyniósł ponad 22,5 mln złotych.  

- Mieszkam przy rondzie Anny Borchers, od wielu dni nie zauważam postępu prac. Robotników jest zdecydowanie mniej niż na początku budowy. Strasznie się to przeciąga. - mówił mieszkaniec jednej z kamienic przy ulicy Batorego. 

Jak wygląda postęp prac? Zobaczcie sami! 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.