Lubuskie tematy w stolicy

27 styczeń 2019
Autor: 
Lubuskie tematy w stolicy Lubuskie.pl

Kwestie transportowe zdominowały wizytę członka zarządu Marcina Jabłońskiego w stolicy. W Warszawie samorządowiec spotkał się z przedstawicielami Przewozów Regionalnych i Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Dyskutowano m.in. o lubuskim taborze kolejowym i kwestiach związanych z obsługą połączeń lotniczych z lotniska w Babimoście.

Wizyta w Warszawie rozpoczęła się od spotkania z prezesem Przewozów Regionalnych Krzysztofem Zgorzelskim. Podczas rozmów poruszono kilka kluczowych dla województwa lubuskiego spraw np. zawarcia umowy na kolejne lata. Województwo Lubuskie ma obecnie zawarte dwie umowy ze spółką, które niedługo wygasną. Dyskusja dotyczyła także kwestii utrzymania taboru kolejowego i zapewnienia liczby pojazdów, które w odpowiedni sposób zabezpieczą potrzeby pasażerskie w naszym regionie. Przedstawiciele PR zadeklarowali wnikliwe przyjrzenie się wniesionym uwagom i wyrazili chęć podjęcia dalszej, długofalowej współpracy.

Drugim punktem wizyty w stolicy było spotkanie z Piotrem Samsonem, Prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Chodziło o omówienie Public Service Obligations (obowiązku użyteczności publicznej) na trasę lotniczą między portami lotniczymi Zielona Góra a Warszawa. PSO to zgodnie z regulacjami UE przyzwolenie na udzielenie pomocy publicznej przewoźnikom lotniczym. Przedstawiciele ULC zadeklarowali wsparcie  w zakresie uzyskania niezbędnych dokumentów i współpracy przy wymianie informacji dotyczących prowadzonej procedury. Przypomnijmy, że obecnie połączenia lotnicze z Babimostu są obsługiwane przez LOT.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u