Policyjny pies, który jeździ motocyklem

01 kwiecień 2019
Autor: 
Prima Aprilis KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci jako pierwsi w Polsce mają psa, który jeździ motocyklem. To efekt pilotażowego programu wprowadzanego w tym roku w polskiej Policji. Zielonogórska jednostka została wytypowana jako pierwsza w kraju do wprowadzenia tego nowatorskiego rozwiązania.

Do zielonogórskiej Komendy Miejskiej Policji trafił właśnie specjalnie przeszkolony pies – owczarek niemiecki o imieniu Harley, który będzie pełnił służbę na motocyklu. Pies przeszedł odpowiedni, kilkuetapowy proces szkoleniowy pod okiem specjalistów z amerykańskiego instytutu Experimental Animal Health Research Institute w Houston.

Nowy czworonożny funkcjonariusz rozpocznie służbę już dzisiaj, 1 kwietnia i będzie się pojawiał na zielonogórskich ulicach podczas różnych akcji m.in. działań „Prędkość” czy „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.  Ponadto będzie go mnożna zobaczyć także podczas zabezpieczenia imprez masowych. 

Jeszcze w tym roku do zielonogórskiej komendy trafią kolejni funkcjonariusze, podobnie jak  Harley - owczarki niemieckie. Ta rasa jest jedyną na świecie, która spełnia wymogi stawiane przez specjalistów szkolących psy w zakresie prowadzenia motocykli.

Jedyna rzecz, która odróżnia w służbie psa na motocyklu od policjanta, to  że nie będzie mógł on na razie wypisywać mandatów. Jednak amerykańscy naukowcy już nad tym pracują...

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska oraz podinsp. Małgorzata Barska z KMP w Zielonej Górze. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u