Umowa na dofinansowanie Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznej na UZ podpisana

28 kwiecień 2019
Autor: 
umowa na dofinansowanie Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznej na UZ podpisana ADOBE STOCK

24 kwietnia 2019 r. w Ministerstwie Zdrowia w Warszawie zostały podpisane umowy o dofinansowanie na tworzenie nowych centrów symulacji medycznej w pięciu ośrodkach akademickich kształcących przyszłych lekarzy w kraju.

Umowę na utworzenie Wieloprofilowego Centrum Symulacji Medycznej podpisał też Uniwersytet Zielonogórski reprezentowany przez prorektora ds. rozwoju i współpracy z gospodarką UZ, dr. hab. inż. Andrzeja Pieczyńskiego, prof. UZ. Przy podpisaniu umowy obecne były również: Anna Gołaszewska kwestor UZ i Agnieszka Żeromska-Michniewicz – kierownik otwartego 24 stycznia br. Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej dla studentów pielęgniarstwa.

Nasza uczelnia otrzyma z Ministerstwa na ten cel 10 mln 237 tys. zł z unijnych środków w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Od dnia podpisania umowy Uniwersytet ma 12 miesięcy na uruchomienie centrum. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie, szkolenie i kursy dla personelu dydaktycznego prowadzącego zajęcia metodą symulacji.

Nowa jednostka Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego powstanie w budynku przy ul. Energetyków, gdzie na trzech kondygnacjach (parter, I i II piętro) powstaną nowocześnie wyposażone sale do ćwiczeń dla studentów kierunku lekarskiego.

Przyszli lekarze będą ćwiczyć w kompletnie wyposażonych salach m.in.: operacyjnej, intensywnej terapii i porodowej. Znajdzie się tam też szpitalny oddział ratunkowy i symulator ambulansu typu S (w rzeczywistości taki ambulans jest wykorzystywany do trudniejszych przypadków – na jego pokładzie znajduje się ratownik i minimum jeden lekarz).

Te i inne sale do ćwiczeń procedur medycznych będą w pełni wyposażone w symulatory, systemy audio-video, fantomy, sprzęt i meble medyczne.

Źródło: Ewa Sapeńko Rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u