Zielona Góra: Nowoczesna karetka dla noworodków wyruszyła w trasę (ZDJĘCIA)

15 maj 2019
Autor: 
Nowoczesna karetka dla noworodków wyruszyła w trasę Szpital Uniwersytecki Zielona Góra

Nowoczesna karetka neonatologiczna dotarła do Zielonej Góry. Załoga ambulansu już dziś wykonała pierwszy transport nowym nabytkiem.

Zaledwie po trzech miesiącach oczekiwań do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze przybyła karetka neonatologiczna. - Lepszego momentu nie mogliśmy sobie wymarzyć. Właśnie definitywnie zepsuła się nam wysłużona karetka, którą do tej pory woziliśmy najmniejszych pacjentów z terenu całego województwa - czytamy na stronie placówki.

Nowiusieńki ambulans to mobilny oddział intensywnej terapii dla noworodków. Na jego wyposażeniu znajduje się wiele specjalistycznego sprzętu między innymi w postaci inkubatora, respiratora czy pomp infuzyjnych do podawania leków. Wszystko pozwoli na bezpieczne transportowanie najmłodszych w stanie zagrożenia życia lub zdrowia pomiędzy szpitalami.

Już w środę, 15 maja, karetka miała do wykonania pierwszy transport międzyszpitalny. Po malucha urodzonego w gorzowskim szpitalu, którego pilnie należało przewieźć do Poznania ruszyli: Kierownik Oddział Neonatologii lek. Marzena Michalak-Kloc, pielęgniarka neonatologiczna Iweta Chylińska, ratownik medyczny Mirosław Łokietek oraz kierowca Robert Brandt.

Do tej pory ambulans zielonogórskiego szpitala pokonywał rocznie około 30 tysięcy kilometrów, a jego personel ratował życie ponad 200 noworodkom urodzonych w lubuskich szpitalach.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u