Niebezpieczne przejście na ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze do likwidacji

17 lipiec 2019
Autor: 
Niebezpieczne przejście na ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze do likwidacji Google Street Viev

O konieczności zlikwidowania przejścia dla pieszych na ulicy Sulechowskiej w Zielonej Górze mówi się już od dawna. Za wszystkim przemawia między innymi liczba potrąceń, do których dochodzi tutaj notorycznie. Do sprawy podczas ostatniej sesji wrócił radny Jacek Budziński.

Sprawa przejścia pojawiała się w zielonogórskim magistracie od wielu miesięcy. Już w lipcu 2018 roku radny Jacek Budziński informował, że mieszkańcy nie mogą bezpiecznie poruszać się w tym miejscu. W lutym sprawę podniósł również Sławomir Kotylak. Wówczas proponowano, aby zamontować sygnalizację świetlną.

Magistrat wyliczył, że takie rozwiązanie będzie kosztować około 250 tysięcy złotych. Problemem miał być jednak miejski budżet, w którym nie było pieniędzy na taką inwestycję. Władze Zielonej Góry postanowiły więc zlikwidować przejście dla pieszych.

Pomysł zarekomendowała również zielonogórska policja. - Propozycja policji polega na likwidacji istniejącego przejścia przy markecie oraz przesunięcie przejścia przy przystanku. Przychylam się do tej rekomendacji i będzie ona zrealizowana w najbliższym czasie - informował urząd miasta.

Minęło wiele czasu, lecz do tej pory na ulicy Sulechowskiej nie dokonano żadnych zmian. Na ostatniej sesji rady miasta o sprawie przypomniał Jacek Budziński. - Wielokrotnie poruszałem problem niebezpiecznego przejścia dla pieszych na ul. Sulechowskiej przy wjeździe na ul. Urszuli. Ostatecznie zapadła decyzja o jego likwidacji i przesunięciu sąsiedniego przejścia. Póki co nic się w tej sprawie nie dzieje, dlatego w imieniu mieszkańców pytam, kiedy magistrat podejmie w tej sprawie działania - pytał radny.

Prezydent w odpowiedzi na interpelację radnego wyjaśnia, że trwa opracowywanie projektu polegającego na likwidacji przejścia dla pieszych wraz z przesunięciem przejścia z sygnalizacją świetlną znajdującego się na wysokości stadionu w kierunku ul. Strumykowej (przy salonie samochodowym). - Jednocześnie w ramach projektu przewiduje się zmiany w zakresie szerokości pasów ruchu na ul. Sulechowskiej od ul. Źródlanej do boisk MOSiR - uzupełnia Kubicki. Dokładny termin rozpoczęcia prac nie jest jednak znany.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u