Zielona Góra: Radna prosi o wycinkę suchych drzew

17 lipiec 2019
Autor: 
Zielona Góra: Radna prosi o wycinkę suchych drzew Pixabay

Wycinka drzew w Zielonej Górze zawsze budzi wiele kontrowersji, tym bardziej że w ostatnim czasie wiele z nich trafia pod piłę z powodu nowych miejskich inwestycji. - Wycinamy bardzo dużo drzew. Dużo żyjących - podkreśla radna PiS Bożena Ronowicz, która wskazuje kolejne miejsca do wycinki. Chodzi jednak o drzewa martwe i suche.

Podczas silniejszych powiewów wiatru na jezdnię często spadają konary stwarzające duże zagrożenie dla kierowców oraz pieszych. Na ostatniej sesji rady miasta Bożena Ronowicz złożyła interpelację o usunięcie takich drzew.

- Jest teraz czas, aby wyciąć drzewa martwe, suche, które już teraz są zagrożeniem w ruchu drogowym. Takie suche drzewa są przy ul. Ptasiej, w centrum miasta, a szczególnie duży okaz na Chynowie – informuje radna.

Magistrat wyjaśnia w odpowiedzi przede wszystkim procedury związane z wycinką. - W przypadku zagrażających drzew przydrożnych sporządzony został "Przegląd drzew przyulicznych, z uwzględnieniem drzew obumarłych, zamierających i zagrażających bezpieczeństwu w pasach drogowych w Zielonej Górze". Na jego podstawie sporządzono wnioski o wydanie decyzji na wycinkę oraz wystąpiono do właściwego organu o wydanie zezwolenia na ich usunięcie, a otrzymane decyzje przekazano do ZGK Sp. z o.o. celem ich realizacji. Drzewa te są sukcesywnie usuwane z terenów należących do Miasta Zielona Góra - wyjaśnia Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent miasta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u