Ponad 82 miliony na drogi lokalne w Lubuskiem. Samorządy mogą już składać wnioski

17 lipiec 2019
Autor: 
Ponad 82 miliony na drogi lokalne w Lubuskiem. Samorządy mogą już składać wnioski Pixabay

Rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych w Lubuskiem. Do naszego województwa trafi z funduszu ponad 82,5 miliona złotych.

Przedstawiciele lubuskich samorządów do 16 sierpnia mogą składać wnioski o dofinansowanie realizacji inwestycji drogowych ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Przedmiotem wniosku może być zadanie obejmujące odcinek lub odcinki dróg, będących drogą powiatową lub gminną. Samorządy będą mogły uzyskać dofinansowanie w wysokości od 50 do 80 procent przewidywanych kosztów realizacji projektu.

- Podczas moich spotkań w samorządach i z mieszkańcami temat infrastruktury drogowej przewija się jako podstawowy i społecznie oczekiwany. Od 2016 roku wykonaliśmy ponad 200 km dróg, realizując 151 zadań w wymiarze powiatowym i gminnym – podkreślił wojewoda Władysław Dajczak.

Samorządy mogą złożyć dwa wnioski o dofinansowanie. Dopuszcza się realizowanie zadań w formule "zaprojektuj i wybuduj", w takim przypadku wniosek o dofinansowanie zadania przygotowywany jest na podstawie sporządzonego przez jednostkę programu funkcjonalno-użytkowego. Wysokość udzielonego dofinansowania nie może przekroczyć kwoty 30 milionów złotych.

Do województwa lubuskiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych trafi 82 633 256,17 złotych. Po ocenie wniosków przez komisję środki zostaną równo podzielone na gminy i powiaty.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u