Wsparcie dla Gorzowa. 200 tysięcy na usuwanie skutków opadów deszczu (FILM)

17 lipiec 2019
Autor: 
Wsparcie dla Gorzowa. 200 tysięcy na usuwanie skutków opadów deszczu Lubuskie.pl/Krzysztof Kubasiewicz

Po ostatnich intensywnych opadach deszczu w Gorzowie Wielkopolskim zalaniu uległy m.in. trzy szkoły. Dziś samorząd województwa przekazał na ręce wiceprezydent Małgorzaty Domagały pomoc finansową w wysokości 200 tysięcy złotych.

Czerwcowe ulewy i gradobicia poczyniły w mieście duże szkody. Poszkodowane zostały między innymi szkoły, które zostały zalane. - Kilka dni po ulewach byłam w Gorzowie. Wówczas pani prezydent pokazała mi, jak to wyglądało i poinformowała jakie są szkody w instytucjach publicznych. Radni niezwłocznie podjęli inicjatywę wsparcia władz miasta. Zależy nam na tym bardzo, żeby szkoły mogły te pieniądze dobrze wykorzystać i naprawić szkody jeszcze przed pierwszym dzwonkiem - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Umowa na dotację została podpisana w środę, 17 lipca. Kwota 200 tysięcy złotych zostanie przeznaczona na usunięcie skutków zalania między innymi w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Taczaka (pozarywane studzienki i chodniki, zalana elewacja, wymiana drzwi), IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Kosynierów Gdyńskich (zniszczone podłogi i zalane ściany) oraz Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Czereśniowej (naprawa dachu i wyposażenia laboratorium chemicznego i sali komputerowej).

Wiceprezydent miasta Małgorzata Domagała dziękowała za wsparcie. – Dziękuję bardzo pani marszałek, która jako pierwsza zadzwoniła do prezydenta i zaoferowała wsparcie - wyjaśniła.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.