Wsparcie dla Gorzowa. 200 tysięcy na usuwanie skutków opadów deszczu (FILM)

17 lipiec 2019
Autor: 
Wsparcie dla Gorzowa. 200 tysięcy na usuwanie skutków opadów deszczu Lubuskie.pl/Krzysztof Kubasiewicz

Po ostatnich intensywnych opadach deszczu w Gorzowie Wielkopolskim zalaniu uległy m.in. trzy szkoły. Dziś samorząd województwa przekazał na ręce wiceprezydent Małgorzaty Domagały pomoc finansową w wysokości 200 tysięcy złotych.

Czerwcowe ulewy i gradobicia poczyniły w mieście duże szkody. Poszkodowane zostały między innymi szkoły, które zostały zalane. - Kilka dni po ulewach byłam w Gorzowie. Wówczas pani prezydent pokazała mi, jak to wyglądało i poinformowała jakie są szkody w instytucjach publicznych. Radni niezwłocznie podjęli inicjatywę wsparcia władz miasta. Zależy nam na tym bardzo, żeby szkoły mogły te pieniądze dobrze wykorzystać i naprawić szkody jeszcze przed pierwszym dzwonkiem - podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak.

Umowa na dotację została podpisana w środę, 17 lipca. Kwota 200 tysięcy złotych zostanie przeznaczona na usunięcie skutków zalania między innymi w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Taczaka (pozarywane studzienki i chodniki, zalana elewacja, wymiana drzwi), IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Kosynierów Gdyńskich (zniszczone podłogi i zalane ściany) oraz Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Czereśniowej (naprawa dachu i wyposażenia laboratorium chemicznego i sali komputerowej).

Wiceprezydent miasta Małgorzata Domagała dziękowała za wsparcie. – Dziękuję bardzo pani marszałek, która jako pierwsza zadzwoniła do prezydenta i zaoferowała wsparcie - wyjaśniła.

 • ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  Od 1 kwietnia ZUS przyjmuje elektroniczne wnioski o dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Empatia lub bankowość elektroniczną.

 • Głos kobiet - kobiety o prawach człowieka

  Głos kobiet - kobiety o prawach człowieka

  28 sierpnia 2021 r. o godz. 16:00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbędzie się debata "Głos kobiet - kobiety o prawach człowieka". Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolski Strajk Kobiet.

 • Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Dobre wiadomości do Gorzowa Wlkp. Samorząd województwa przekazał 1 mln zł na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

 • Ponad 200 tys. zł dla uniwersyteckich kół naukowych

  Ponad 200 tys. zł dla uniwersyteckich kół naukowych

  Samorząd województwa wspiera koła naukowe na lubuskich uczelniach. Marszałek Elżbieta Anna Polak podpisała umowę na przekazanie dotacji w wysokości 211 tys. zł Uniwersytetowi Zielonogórskiemu.

 • Trzy lubuskie medale w Tokio

  Trzy lubuskie medale w Tokio

  Tych nazwisk nie wypada nie znać - Tadeusz Michalik, Anna Puławska i Karolina Naja to dzisiejsi lubuscy medaliści Igrzysk Olimpijskich.

 • 120 nowych lekarzy w lubuskich szpitalach

  120 nowych lekarzy w lubuskich szpitalach

  Lubuskie ma już pierwszych absolwentów kierunku lekarskiego, którzy teraz zgodnie z procedurą rozpoczną staże w szpitalach. W lubuskich lecznicach przygotowano ok. 120 miejsc stażowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u