Strażacy stracili wóz. Internauci ruszają z pomocą

28 lipiec 2019
Strażacy stracili wóz. Internauci ruszają z pomocą Redakcja

Szesnaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem ścierniska w Lubomyślu (gmina Żary). Ogień pochłonął ponad 30 hektarach pola. W trakcie działań spłonął samochód gaśniczy z OSP Złotnik.

Informacja o pożarze między Lubomyślem, a Złotnikiem wpłynęła do dyżurnego żarskich strażaków około godziny 16:00. Do akcji zadysponowano szesnaście zastępów straży pożarnej z powiatu żarskiego oraz żagańskiego. Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Wszystko potęgowały silne porywy wiatru.

W trakcie działań gaśniczych całkowicie spłonął samochód gaśniczy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotniku. - Kierowca cofał, aby uciec od ognia. Nagle samochód zgasł i stanął w płomieniach - informuje bryg. Lisik. Pojazd nadaje się już tylko do kasacji. Ochotnicy otrzymali auto pod koniec 2017 roku. Wraz z samochodem wartym blisko milion złotych spłonął także sprzęt pożarniczy. Zniszczony wóz to MAN TGM 13.290. W podziale bojowym był od 2017 roku.

Na portalu zrzutka.pl rusza zbiórka pieniędzy. Celem jest uzbieranie 100 tys. zł.

- Chcemy pomóc w zebraniu chociaż części środków, gdyż zniszczony wóz był wart blisko 1 milion złotych... Dorzućmy się i pomóżmy im, by mogli pomagać nam! - informuje Jakub Wolnik, organizator zbiórki.

Pomóżmy, by mogli pomagać!

Do prośby o pomoc dołączają się strażacy ochotnicy ze Złotnika. - Jesteśmy pełni nadziei na dobre serce innych osób.

67726888 513712366104574 4874665010535596032 n

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u