“Weź się na warsztat” - mobilne badania Truckers Lab już jutro i pojutrze zawitają w Porcie 2000 w Mostkach

01 sierpień 2019
Autor: 
“Weź się na warsztat” - mobilne badania Truckers Lab już jutro i pojutrze zawitają w Porcie 2000 w Mostkach Adobe Stock

Badania są odpowiedzią na alarmujące wyniki “Raportu o stanie odżywienia i sposobu odżywiania przez kierowców zawodowych”, który przygotowany został przez Fundację Truckers Life oraz Koło Naukowe Dietetyków z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Z raportu wynika, że stan zdrowia kierowców zawodowych z roku na rok znacząco się pogarsza. Analiza danych wykazała, że aż 8 na 10 kierowców cierpi na nadwagę i otyłość, a u ponad 60% stwierdzono podwyższone stężenie cholesterolu we krwi.

Kampania Truckers Lab zachęca kierowców do “wzięcia swojego organizmu na warsztat”. Podczas wydarzenia będzie można wykonać pomiar cholesterolu, glukozy, ciśnienia krwi, dokonać analizy składu ciała oraz zasięgnąć konsultacji u dietetyka.

Podczas wydarzenia zorganizujemy także zbiórkę, z której środki przeznaczone zostaną na długą i bardzo kosztowną rehabilitację kierowcy zawodowego, który doznał udaru mózgu w trasie.

“Wyniki badań raportu przygotowanego przez Fundację Truckers Life oraz Koło Naukowe Dietetyków z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu są zatrważające i nie pozostawiają złudzeń, co do stanu zdrowia polskich kierowców samochodów ciężarowych. Dlatego również w tym roku jako Mercedes-Benz Trucks Polska zdecydowaliśmy się zostać Partnerem Strategicznym akcji Truckers Lab, gdzie będziemy badać, doradzać oraz edukować kierowców na temat zdrowego trybu życia w trasie. Liczymy, że te działania przyczynią się do poprawy kondycji kierowców” – powiedział Igor Kaczorkiewicz Head of Product & Marketing, PR Mercedes Benz Trucks Polska.

„W ubiegłym roku akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców, w związku z tym kontynuujemy kampanię również tego lata. Stwarzamy możliwość przebadania się, zwłaszcza, że zdajemy sobie sprawę z faktu jak trudno wygospodarować czas na regularne wizyty w przychodniach przy trybie pracy kierowcy zawodowego” - mówi Martyna Gorynia z Fundacji Truckers Life.

Poniżej przedstawiamy daty i miejsca kolejnych badań:

07.08 – 08.08 - Port Świecko, Świecko 39, 69-100 Świecko; DK 29, godz. 13.00 – 19.00

19.08 – 20.08 - Stacja BP Kąty Wrocławskie, ks. Jerzego Popiełuszki 42, 55-080 Kąty Wrocławskie; A4, godz. 13.00 – 19.00

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.truckerslife.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u