Nowe przystanki kolejowe w Zielonej Górze? Radny podaje siedem lokalizacji

10 sierpień 2019
Autor: 
Nowe przystanki kolejowe w Zielonej Górze? Radny podaje siedem lokalizacji Redakcja/archiwum

Czy kolej miejska usprawniłaby ruch w Zielonej Górze? Radny Sławomir Kotylak z PO złożył interpelację dotyczącą budowy siedmiu przystanków kolejowych w mieście.

Radni Platformy Obywatelskiej mówili o uruchomieniu Zielonogórskiej Kolei Miejskiej już w ubiegłym roku. - W obecnym układzie geograficznym i przestrzennym Zielonej Góry w oparciu o rozwój osiedli mieszkaniowych oraz istniejące zakłady pracy, uwzględniając ich położenie przy istniejących liniach kolejowych powinno powstać siedem nowych przystanków kolejowych - wskazuje radny Sławomir Kotylak.

Nowe przystanki miałyby zostać wybudowane przy osiedlu Pomorskim, Leśnym i Zacisze oraz na wysokości Uniwersytetu Zielonogórskiego i Elektrociepłowni. Dodatkowo postałby przystanek Zielona Góra Zachód (przy ul. Przylep - Handlowa) oraz Zielona Góra Północ (koło Czerwieńska).

Należy podkreślić, że projekt Zielonogórskiej Kolei Miejskiej nie obejmuje zakupu szynobusów. Chodzi tylko o uruchomienie dodatkowych przystanków jednoskrajniowych, czyli po jednej stronie torów. Radny S. Kotylak wnosi do prezydenta Janusza Kubickiego o podjęcie działań zmierzających do oceny możliwości i zasadności budowy przystanków.

Poniżej przedstawiamy pełną interpelację:

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.