Lubuscy strażacy z nowymi samochodami gaśniczymi (ZDJĘCIA)

05 wrzesień 2019
Autor: 
Lubuscy strażacy z nowymi samochodami gaśniczymi KW PSP Gorzów Wlkp., LUW

Od kilku dni na wyposażeniu Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Sulechowie, Gorzowie Wielkopolskim i Szprotawie znajdują się nowe ciężkie samochody gaśnicze. Dziś wszystkie zostały oficjalnie przekazane. Wartość jednego pojazdu to blisko 1,2 mln złotych.

We wtorek, 5 września, na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim odbył się uroczysty apel, podczas którego dokonano przekazania trzech nowych ciężkich samochodów gaśniczych. Gospodarzem uroczystości był Lubuski Komendant Wojewódzki PSP, bryg. Patryk Maruszak.

Nowe pojazdy trafiły do strażaków z Sulechowa, Szprotawy i Gorzowa Wielkopolskiego. Uroczystego przekazania dokumentów i kluczy do samochodów dokonał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz poseł na Sejm RP Marek Ast. - Przyczynią się one do wzmocnienia bezpieczeństwa mieszkańców regionu – podkreślał Dajczak.

Wszystkie samochody gaśnicze zostały zabudowane przez kielecką firmę MotoTruck na podwoziu MAN TGM 18.320 o napędzie 4x4 z silnikiem o mocy 315 KM. Na ich wyposażeniu znajduje się zbiornik wody o pojemności 5000 l oraz zbiornik środka pianotwórczego 500 l. Pojazdy oprócz standardowego wyposażenia w postaci armatury wodno-pianowej czy aparatów ochrony dróg oddechowych zostały również doposażone w zestaw narzędzi hydraulicznych oraz poduszek pneumatycznych.

Dodatkowo do pojazdów dołożony został zestaw PSP-R1 (torba medyczna, deska ortopedyczna i szyny do stabilizacji złamań). Nie zabrakło także przenośnego działko wodno-pianowego, składanych zbiorników na wodę o pojemności 2500 l, wyciągarki oraz masztu oświetleniowego.

Zakup trzech ciężkich samochodów gaśniczych został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach - etap IV". Wartość jednego pojazdu to 1.185.720 złotych, w tym 15% to środki z budżetu państwa.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u