Zielona Góra: Elektrociepłownia ponownie umorzy długi potrzebującym rodzinom

26 wrzesień 2019
Autor: 
Zielona Góra: Elektrociepłownia ponownie umorzy długi potrzebującym rodzinom Fot. PGE Energia Ciepła

Elektrociepłownia "Zielona Góra" już po raz dwunasty wesprze najbardziej potrzebujące rodziny. Uzyskają one od spółki wsparcie finansowe na spłatę zadłużenia za odbiór ciepła oraz ciepłej wody.

W tym roku w ramach programu PGE Energia Ciepła "Dzielimy się ciepłem" zielonogórska elektrociepłownia przekaże kilkadziesiąt tysięcy złotych na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z przeznaczeniem na wsparcie rodzin w trudnej sytuacji materialnej. MOPS wyłoni odbiorców, którym przekaże środki na spłacenie zadłużenia za odbiór ciepła i ciepłej wody użytkowej.

- Jesteśmy wytwórcą ciepła i energii elektrycznej, jednak nie działamy wyłącznie komercyjnie. Elektrociepłownia jest trwale wpisana w miasto i wychodzi naprzeciw potrzebom jego mieszkańców. Program pomocy odbiorcom realizujemy już od jedenastu lat - podkreśla Krzysztof Kwiecień, prezes Zarządu Elektrociepłowni "Zielona Góra".

Środki przekazywane co roku na rzecz mniej zamożnych mieszkańców Zielonej Góry są przeznaczane na pokrycie opłat za ogrzewanie. Od początku trwania programu przekazano już blisko milion złotych na wsparcie osób wrażliwych społecznie. Identyczny program będzie prowadzony również w Gorzowie Wielkopolskim.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u