Strażacy ze Świebodzina nieustannie doskonalą swoje umiejętności (ZDJĘCIA)

26 wrzesień 2019
Strażacy ze Świebodzina nieustannie doskonalą swoje umiejętności KP PSP Świebodzin

Codzienna służba strażaków to również przeróżne ćwiczenia. Ostatnio strażacy ze Świebodzina podnosili swoje umiejętności z zakresu taktyki działań gaśniczych.

Ćwiczenia odbyły się na obiekcie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świebodzinie. Strażacy z I zmiany służbowej doskonalili się w gaszeniu pożarów wewnętrznych, a konkretniej ewakuacji osób poszkodowanych.

Wszystkie epizody zakładały pracę w pomieszczeniach, w których panują warunki ograniczonej widoczności. - W tym celu maski od aparatów powietrznych miały zasłonięty wizjer, co pomogło w stworzeniu warunków zbliżonych do dużego zadymienia - relacjonują strażacy.

Ewakuacja osoby poszkodowanej to jedno, ale najpierw należało do niej dotrzeć, równocześnie prowadząc linię gaśniczą. To właśnie w tym przypadku ograniczenie widzialności podkreśliło istotę znajomości i poprawnej obsługi posiadanego sprzętu.

To właśnie takie zajęcia pozytywnie wpływają na zgranie ratowników oraz skuteczne wykorzystanie wyposażenia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u