Brak kolejnych potwierdzonych zakażeń koronawirusem

05 marzec 2020
Autor: 
Brak kolejnych potwierdzonych zakażeń koronawirusem Szpital Zielona Góra

Stan pacjenta, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem, jest dobry. Wczoraj na oddział zakaźny trafiło 10 pacjentów u wszystkich stwierdzono grypę. Dziś do szpitala zostało przyjętych trzech kolejnych pacjentów.

Pacjent z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem czuje się dobrze. - Nic się w tej chwili z nim specjalnego nie dzieje. Czeka na, to kiedy wreszcie będzie mógł wyjść do domu - poinformował lek. med, Jacek Smykał, kierownik Klinicznego Oddziału Zakaźnego. Jeszcze wczoraj w szpitalu pojawiło się kolejnych dziesięcioro pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. - W dniu wczorajszym wykonaliśmy badania. U tych pacjentów stwierdzono grypę i w dniu dzisiejszym ci pacjenci zostali wypisani - powiedział lekarz. 

Dziś do szpitala zostało przyjętych trzech kolejnych pacjentów. Kierownik oddziału zakaźnego przekazał, że są to polscy obywatele. - Są to osoby, które w jakiś sposób są zamieszkałe, albo pracują w innych, sąsiednich krajach. Do końca nie spełniają wszystkich kryteriów zakażenia koronawirusem, ale ponieważ mają infekcje i czują się zaniepokojeni o swój stan zdrowia, zostali przyjęci do nas na oddział - powiedział. Pobrano od nich próbki badań, wyniki mają być znane w czwartek późnym wieczorem lub w piątek rano.

Źródło: Szpital Zielona Góra

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u