#GaszynChallenge: Lubuscy strażacy i policjanci "pompują" dla chorego Wojtusia (FILM)

07 czerwiec 2020
Autor: 
Lubuscy strażacy i policjanci pompują dla chorego Wojtusia

Ogólnopolska akcja charytatywna #GaszynChallenge już w Lubuskiem. Strażacy i policjanci "pompują" dla chorego Wojtusia i nominują kolejnych. W ten sposób zbierane są pieniądze na leczenie 18-miesięcznego chłopca cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni.

Akcję zainicjowali strażacy z OSP Gaszyn (woj. łódzkie). Jej zasady są bardzo proste. Nominowane osoby muszą wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia, natomiast jeśli nie wykonają zadania, mają wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejnych.

#GaszynChallenge szybko opanował internet i w ostatnich dniach wkroczył na teren województwa lubuskiego. Do działania przyłączyli się już między innymi strażacy z OSP w Rzepinie, Bytnicy czy Trzebiechowie. "Pompowali" też funkcjonariusze Posterunku Policji w Cybince. Całość już niebawem powinni uzupełnić strażacy zawodowi z lubuskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych.

Organizatorzy strażackiej skarbonki założyli za cel kwotę 6 tysięcy złotych. Obecnie na koncie jest już blisko 510 tysięcy. Cel głównej zbiórki dla Wojtusia wynosi z kolei 9 milionów złotych.

Przeczytaj też: Ponad 1400 niewybuchów na jeziorze Ciemne koło Torzymia. Trwa akcja saperów (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u