Ruszyła linia autobusowa na trasie Piaski - Świdnica - Zielona Góra. Sprawdź rozkład jazdy

24 czerwiec 2020
Autor: 
Ruszyła linia autobusowa na trasie Piaski - Świdnica - Zielona Góra Fot. UG Świdnica

Już dziś ruszyła nowa linia autobusowa dla mieszkańców gminy Świdnica. Autobusy Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej wyjechały na trasę Piaski - Świdnica - Zielona Góra.

Do niedawna jedynym przewoźnikiem na terenie gminy Świdnica był PKS Zielona Góra. Wówczas mieszkańcy notorycznie narzekali na nierzetelność przedsiębiorstwa. Autobusy przyjeżdżały spóźnione lub nie było ich wcale. Całą sytuację opisywaliśmy w artykule: Komunikacyjny paraliż w gminie Świdnica. Autobusy nie przyjeżdżają, znikają kursy. "Jest coraz gorzej".

Po utworzeniu Zielonogórskiej Komunikacji Powiatowej mieszkańcy samej Świdnicy przez 10 miesięcy czekali na połączenia do Zielonej Góry. Dziś mogą już odetchnąć z ulgą. Od środy, 24 czerwca, ZKP uruchomiła nową linie na trasie Piaski - Świdnica - Zielona Góra.

- Za chwilę dołączy też linia Lipno - Zielona Góra. Wtedy gmina Świdnica będzie w całości skomunikowana naszymi autobusami. Przy okazji podziękuję władzom Miasta Zielona Góra, bo 3 miesiące przetrzymały nasze wnioski komunikacyjne, zwalając winę na COVID i inne rzeczy - mówił podczas dzisiejszej Sesji Rady Gminy Świdnica wójt Krzysztof Stefański.

Ceny biletów i rozkład jazdy

Bilety jednorazowe są dostępne u kierowców. Ze Świdnicy pojedziemy za cztery złote, natomiast za kurs z Piasków zapłacimy o złotówkę drożej. Bilety miesięczne można uzyskać na dwa sposoby. Wystarczy udać się do siedziby ZKP w Świdnicy lub zamówić je drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 606 790 063.

Przeczytaj też: Pożar samochodu w Wilkanowie pod Zieloną Górą. Ford spłonął doszczętnie (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u