Jak dobrze segregować śmieci? Z pomocą przychodzi specjalna wyszukiwarka!

23 wrzesień 2020
Jak dobrze segregować śmieci? Z pomocą przychodzi specjalna wyszukiwarka! Screen/ZGK

Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze uruchomił na swojej stronie specjalną wyszukiwarkę, która pomoże nam w wyborze odpowiedniego pojemnika na odpady. 

Segregacja śmieci z troską o środowisko naturalne nie zawsze jest łatwa. Czasami mamy spore problemy przy wyborze odpowiedniego pojemnika na odpady. Z pomocą przychodzi Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze, który uruchomił specjalną wyszukiwarkę, w której wpisujemy nazwę konkretnego odpadu, którego chcemy się pozbyć. System podpowiada nam, do którego kubła na śmieci powinniśmy wrzucić nasz odpad. 

Dla przykładu brudny żwirek dla kota powinniśmy wyrzucić do pojemnika koloru czarnego, na odpady zmieszane. Sprzęt komputerowy powinniśmy zanieść do punktu zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Karton z naklejoną taśmą wyrzucamy do pojemnika na papier. Wyszukiwarkę znajdziecie - TUTAJ.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.