Strażak z Gorzowa zakażony koronawirusem. 24 osoby trafiły na kwarantannę

23 wrzesień 2020
Autor: 
Strażak z Gorzowa zakażony koronawirusem Redakcja/archiwum

Zawodowi strażacy z Gorzowa Wielkopolskiego trafili na kwarantannę. U jednego z funkcjonariuszy wykryto obecność koronawirusa.

Wszystko ma swój początek w poniedziałek, 21 września. - Z informacji od Komendy Wojewódzkiej wynika, że na skutek transmisji rodzinnej u jednego ze strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim potwierdzono zakażenie wirusem COVID-19 - mówi Katarzyna Wojciechowska-Kwintal z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W toku dochodzenia epidemiologicznego kwarantanną objęto 24 osoby. Głównie to strażacy i dowódcy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, która znajduje się w jednym budynku wraz z Komendą Miejską. Część z nich czeka już na wyniki badań na obecność wirusa.

Mimo wszystko gorzowska "dwójka" cały czas działa. Zastępy normalnie wyjeżdżają do zdarzeń.

Przeczytaj też: Śmiertelne potrącenie przy cmentarzu w Gorzowie. Kobieta zmarła na miejscu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.