Strażacy z Krosna Odrzańskiego z nowym samochodem gaśniczym (ZDJĘCIA)

22 październik 2020
Autor: 
Strażacy z Krosna Odrzańskiego z nowym samochodem gaśniczym Fot. KW PSP Gorzów Wlkp.

Nowy samochód gaśniczy trafił do strażaków z Krosna Odrzańskiego. Jego wartość to ponad 1,2 miliona złotych.

Krośnieńscy strażacy mogą poszczycić się nowym pojazdem. Ciężki samochód gaśniczy trafił do nich w środę, 21 października. Został zabudowany na podwoziu MAN TGM 18.320 z napędem 4×4 i silnikiem o mocy 235 kW w kieleckiej firmie MotoTruck.

Samochód wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 5040 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego 505 l. Pojazd oprócz standardowego wyposażenia w postaci armatury wodno-pianowej czy aparatów powietrznych został doposażony w zestaw narzędzi hydraulicznych i skokochron.

Zakup pojazdu został współfinansowany ze środków Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środków Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u