Wideorozmowa z Mikołajem już w najbliższa niedzielę

01 grudzień 2020
Autor: 
Wideorozmowa z Mikołajem Pixabay

Na zaproszenie Szprotawskiego Domu Kultury do Szprotawy przyjedzie prawdziwy Święty Mikołaj. Przygotowana jest już sala, w której bohater zasiądzie na specjalnie przygotowanym tronie.

- Niestety w tym roku Mikołaj nie będzie chodził po ulicach, nie będzie mógł także odwiedzać dzieci w domach czy przedszkolach, ale od czego mamy nowe technologie? Już przygotowaliśmy salę, wiemy jak dzieci chcą się z nim spotkać, teraz czekamy do 6 grudnia - mówi Teresa Zima, dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury. - W tym dniu podczas dwóch spotkań - pierwsze w godzinach 10.00 - 12.00, a drugie pomiędzy 14.00-16.00 każde dziecko, które zadzwoni na Messenger - Teresa Zima, Whats App - 500202518 i Skype - @szprotawskidomkultury, będzie mogło porozmawiać z brodatym Panem. Będzie mogło poprosić o wymarzony prezent pod choinkę i o spełnienie innych życzeń. Pomagać Mikołajowi będą specjalni pomocnicy - Elf i Pani Mikołajowa, którzy zadbają aby każde dziecko mogło choć kilka minut spędzić online z Mikołajem.

Jak poinformował nas sam Święty Mikołaj, pilnie uczył się on pracy online i już nie może doczekać się spotkania z dziećmi. Święty wybrał właśnie taką formę kontaktu z maluchami z powodu epidemii koronawirusa. Zaznaczył, żeby właśnie teraz, w czasie panującej pandemii nie tracić optymizmu, być grzecznym oraz podtrzymywać kontakt z bliskimi i przyjaciółmi w bezpieczny sposób. W Biurze Świętego Mikołaja skrzaty również noszą maseczki, a sam Mikołaj przyjmuje gości zza osłony w kształcie piernika.

Czy zostaną spełnione wszystkie dziecięce życzenia? Mamy nadzieję, że tak, ale to wie tylko Mikołaj. Ze spotkania będą udostępniane filmiki na żywo na profilu FB Szprotawskiego Domu Kultury. Zostanie stworzona również wirtualna wystawa z niedzielnego spotkania. 

Szprotawski Dom Kultury jest Instytucją Kultury z siedzibą w Szprotawie.

 

mikolaj

  • Messenger - Teresa Zima
  • WhatsApp - 500202518 
  • Skype - szprotawskidomkultury

Przeczytaj także: Prezent na święta, czyli co kupić bliskim pod choinkę

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u