Zielonogórski szpital kupuje testy na COVID-19. Na ten cel otrzyma 500 tys. złotych!

13 grudzień 2020
Zielonogórski szpital kupuje testy na COVID-19. Na ten cel otrzyma 500 tys. złotych! lubuskie.pl

Do zielonogórskiego szpitala trafi 500 tys. zł na zakup testów na Covid-19. Umowę na przekazanie środków podpisali wicemarszałek Łukasz Porycki i prezes szpitala Marek Działoszyński.

Pieniądze będą pochodziły z Europejskiego Funduszu Społecznego. Co ważne to już kolejne tego typu wsparcie dla lecznicy z Zielonej Góry. - Tym samym wartość wydatków przeznaczonych na działania związane z epidemią Covid-19 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wynoszą 2,9 mln. Do tej pory szpital zielonogórski zakupił z otrzymanego dofinansowania 24 tys. sztuk testów. – mówi wicemarszałek Łukasz Porycki.

Szpital Uniwersytecki od początku epidemii otrzymuje wydatną pomoc ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Samorząd województwa miał swój udział np. w zakupach sprzętu przeznaczonego do walki z epidemią, czy też sprowadzeniu do Zielonej Góry kontenerów do triażu. Nie można zapominać również o pomocy w stworzeniu na terenie placówki szpitala tymczasowego dla chorych na Covid-19, który mieści się w budynku Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Źródło: lubuskie.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.