Gala Sportu w Świebodzinie (ZDJĘCIA)

22 grudzień 2016
Autor: 
M. Kornatowski

W sobotę, 17 grudnia w sali kinowej Świebodzińskiego Domu Kultury odbyła się trzecia Gala Sportu, podczas której Klub Sportowy HEROSI wręczył nagrody najpopularniejszym sportowcom w gminie.

Nominowani walczyli w czterech kategoriach: sportowiec, trener, drużyna oraz sportowiec do 18 roku życia, czyli nadzieja sportu.

W tym roku wręczenie tytułów przeplatane było pokazami sztuk walki. Mirosław Wiśniewski, który wraz ze swoimi podopiecznymi zdobył w ostatnim czasie na Mistrzostwach Europy IMAF w Bośni zdobył: złoto w konkurencji drużynowej Kobudo, dwa złota, srebro i brąz w konkurencjach indywidualnych zaprezentował zarówno postępy najmłodszych adeptów ju-jitsu, jak i zawodników z wieloletnim stażem. Pokaz wykonali także zawodnicy taekwondo z senseiem Neilem Davidge.

W tym roku Najpopularniejszą Drużyną Świebodzina okazali się rowerzyści Adventure Quad MTB Team, Nadzieją Sportu 2016 został piłkarz Filip Kubacki, Najpopularniejszym Trenerem Świebodzina 2016 został Tomasz Proc (armwrestling), natomiast tytuł Najpopularniejszego Sportowca Świebodzina 2016 zdobył Paweł Strykowski – mistrz Świata i Europy w kickboxingu.

Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczyli: burmistrz Świebodzina Dariusz Bekisz, tancerki Teatru Ruchu, prezes KS HEROSI Dominik Konstanty, motocyklista, crossowiec, organizator imprez charytatywnych Adam Piwoński.

Paweł Strykowski to nie jedyny tak utytułowany sportowiec spośród nominowanych. O zwycięstwo walczyli także między innymi czwarty na paraolimpiadzie w Rio Marek Trykacz (podnoszenie ciężarów) oraz świeżo upieczony międzynarodowy Mistrz Polski w kickboxingu, Mistrz Europy i Niemiec federacji IKBF w formule K-1 Sławomir Przypis.

Warto podkreślić, że oprócz Gali Sportu i Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Świebodzina, Herosi organizują także Walentynkowe Mistrzostwa Świebodzina w Pływaniu na Materacach, Zlot Świebodzińskich Morsów, Świebodzińską Dziesiątkę, a także prowadzą sekcję judo dla dzieci.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u