Mistrzostwa Europy w Plovdiv

16 lipiec 2017
Autor: 

Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Plovdiv w parakajakarstwie. W tej dyscyplinie startuje dwóch zawodników ZSR START Zielona Góra - Kamila Kubas i Mateusz Surwiło.

Parakajakarstwo jest stosunkowo młodą dyscypliną sportową. Szybki rozwój spowodował, że ten sport został włączony do programu Igrzysk Paraolimpijskich i pierwszy raz mogliśmy ją zobaczyć w Rio, gdzie niepełnosprawni sportowcy walczyli o medale paraolimpijskie.

Kamila Kubas startuje w grupie K1 na dystansie 200 metrów. Grupy są dostosowane do stopnia niepełnosprawności. Jak sama zawodniczka wspomina, konkurencja jest bardzo wyrównana i każdy może zdobyć najcenniejszy krążek Mistrzostw.

Kamila jest utytułowaną zawodniczką, startuje w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Polski - z powodzeniem odnosząc sukcesy, jest także brązową medalistką Igrzysk Paraolimpijskich w Rio.

  • Przed Mistrzostwami Polski w parakajakarstwie!

    Przed Mistrzostwami Polski w parakajakarstwie!

    Już w najbliższą niedzielę, Kamila Kubas - zawodniczka ZSR Start Zielona Góra - weźmie udział w Mistrzostwach Polski w Parakajakarstwie. Mistrzostwa Polski w Parakajakarstwie rozegrane zostaną w dniu 16.08.2020 r. na torze regatowym Malta w Poznaniu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u