Sprzątanie terenów zielonych. Weź udział w akcji, posprzątaj i posadź drzewa

09 kwiecień 2023
Sprzątanie terenów zielonych. Weź udział w akcji, posprzątaj i posadź drzewa oponeo.pl/kreci-nas-recykling

Od 25 marca w naszym województwie trwa akcja sprzątania terenów zielonych w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii Kręci Nas Recykling, organizowanej przez Oponeo.pl i ekologa Dominika Dobrowolskiego. Jej celem jest ochrona środowiska naturalnego, jak również poszerzanie świadomości Polaków w temacie recyklingu oraz prawidłowej utylizacji opon.

W czasie trwania projektu, tj. od 21.03.2023 do 22.04.2023 r., w całej Polsce zorganizowanych zostanie minimum 50 akcji sprzątania terenów zielonych z odpadów, w tym również zużytych opon. W województwie lubuskim 8. 

Za zebrane opony sadzimy drzewa, w zeszłym roku zasadziliśmy ich prawie 3 tysiące, w tegorocznej edycji chcemy temu wynikowi dorównać, a Ty możesz się do tego przyczynić - informują organizatorzy akcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

Dodatkowo wybrane serwisy partnerskie, współpracujące z Oponeo.pl, będą odbierały od klientów wymieniających opony zużyte ogumienie za darmo. Zebrane w ten sposób opony trafią do odpowiedniej utylizacji, a dzięki nowemu partnerowi strategicznemu akcji Grupie Recykl S.A. część z nich zostanie przerobiona na granulat, a następnie dostarczona do producenta, który wykona z nich maty izolacyjne i sportowe. 

001

Pierwsze lubuskie akcje już za nami!

Za nami pięć akcji. Do tej pory zebrano 121 opon i ponad 10 ton śmieci. W akcji udział wzięło 100 wolontariuszy.  Przed nami kolejne 3.

  • 15.04.2023 (sobota), Krosno Odrzańskie - Koordynator: Stowarzyszenie515 - Sprzątanie terenów nadodrzańskich - Organizator: Stowarzyszenie 515  - Nr kontaktowy: 605-603-147 - E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • 16.04.2023 (niedziela), Krosno Odrzańskie  - Koordynator: Magister w śmieciarce  - Sprzątanie terenów nadodrzańskich - Organizator: Magister w śmieciarce  - Nr kontaktowy: 883-123-033 - E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • 22.04.2023 (sobota), Cigacice - Koordynator: Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna Cigacice - Sprzątanie Ujścia rzeki Obry - Organizator: OSP Cigacice - Nr kontaktowy: 793-344-002 - E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Za każde 4 opony zebrane w trakcie trwania akcji organizator akcji posadzi 1 drzewo. Ich cel na ten rok to 3000 drzew. Dodatkowo 10 gmin, które w czasie swoich zbiórek, uprzątnie największą ilość odpadów, będzie mogło wybrać schroniska dla zwierząt, które Oponeo.pl wesprze finansowo.

005

Zdjęcia: oponeo.pl/kreci-nas-recykling


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u