MY POLACY! Razem czy osobno? Prof. Paweł Śpiewak

09 kwiecień 2023
Autor: 
MY POLACY! Razem czy osobno? Prof. Paweł Śpiewak Adobe Stock

Lubuscy dziennikarze, Tadeusz Krupa i Arkadiusz Olszowy zapraszają na wirtualne spotkania z najważniejszymi politykami z kraju i regionu.

Tadeusz Krupa to były Prezes i Redaktor Naczelny Radia Zachód. Jak sam informuje, po zniszczeniu niezależności mediów publicznych przez PiS, w 2006 roku przeszedł do mediów prywatnych. Był nominowany do Polsko Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. Arkadiusz Olszowy był m.in. dziennikarzem Sekcji Polskiej Radia Wolna Europa.

- Dajemy wolną i bezpieczną przestrzeń do dyskusji na tematy wszystkim bliskie i ważne. Zapraszamy do dołączania do rozmowy na żywo – informują Lubuszanie.

W spotkaniu na żywo można uczestniczyć poprzez pierwsze radio twitterowe #Radio Wolna PL, w każdy wtorek o godz. 21.00. Gośćmi dziennikarzy byli już m.in. Marszałek Elżbieta Anna Polak, Senator Wadim Tyszkiewicz, Leszek Miller a ostatnio Jacek Karnowski, Prezydent Sopotu, Prezes "TAK! Dla Polski", Członek Zarządu Związku Miast Polskich.

Poza wymienionymi dziennikarzami Redakcję tworzą także: Witold Pronobis, doktor nauk humanistycznych, publicysta, dziennikarz. Pracował w Radiu Wolna Europa. Autor programów o tematyce historycznej. Anna Kacprzyk, absolwentka psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, HR business partner, autorka świetnych programów w cyklu „Rozmowy Ani” o tematyce społecznej i dyskusji o stanie polskiej psychiatrii Mateusz Żurek, entuzjasta sportu i miłośnik filmów, autor wysoko ocenianych programów sportowych w cyklu „Sportowe Gadki”

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"

Dziś, w związku ze śmiercią profesora Pawła Śpiewaka zapraszamy do wysłuchania archiwalnej audycji z jego udziałem.

Poziom zdewastowania Polski pod rządami prawicy jest widoczny i przerażający. Istnieje pilna potrzeba stworzenia wspólnej listy wyborczej wszystkich partii demokratycznych. Nie wystarczy wygrać wyborów, trzeba je wygrać tak, by móc po pierwsze odrzucić weto prezydenta Dudy, a po drugie, aby uporać się z problemem kontrolowanego przez PiS Trybunału Konstytucyjnego. O tym i wielu innych ważnych sprawach rozmawiamy w audycji z Prof. Pawłem Śpiewakiem, inicjatorem zbierania podpisów pod apelem do polityków opozycji demokratycznej o utworzenie wspólnej listy. Audycję prowadzą Tadeusz Krupa i Arkadiusz Olszowy.

Wysłuchaj także archiwalnego odcinka z udziałem Kingi Koziarskiej z Winnicy Kinga.

WINNICA „KINGA”, to pokoleniowe gospodarstwo winiarskie, którego początki można datować na 1985 rok kiedy to zasadzono pierwszą winorośl. Obecnie, winnica prowadzona jest przez drugie już pokolenie winiarzy, Kingę i Roberta Koziarskich.

Zapraszamy w podróż po tajemnicach polskiego winiarstwa i zakątkach winnicy na lubuskiej ziemi.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u