Dziś kolejne spotkanie pod gwiazdami. Będzie też konkurs

12 kwiecień 2023
Dziś kolejne spotkanie pod gwiazdami Adobe Stock

Już dziś wieczorem kolejne spotkanie pod gwiazdami z cyklu „Wiosenne niebo nad nami”. Są to obserwacje teleskopowe wszechświata realizowane we współpracy z zielonogórskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii oraz Palmiarnią.

Podczas dzisiejszego spotkania (12.04 od godziny 20.00 do 22.00) będziemy obserwować m.in. piękną koniunkcję Wenus i gromad otwartych gwiazd Hiady i Plejady a także Marsa, otwarte gromady gwiazd (np. M44, M45). Właśnie z tą obserwacją powiązany jest konkurs astrofotograficzny. Konkurs trwa od 10 do 17 kwietnia 2023.

- Chcemy abyście razem z nami (albo bez nas) zrobili fajne zdjęcie tego zjawiska i przesłali go nam w postaci komentarza postu na naszym profilu na facebooku. Regulamin konkursu znajdziecie na naszej stronie www.planetariumwenus.pl. Do wygrania paczka gadżetów od ESA oraz dwa bilety na dowolny pokaz 2D - informują organizatorzy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kradzież na terenie szpitala. Jest nagranie z monitoringu

Warunkiem odbycia się obserwacji będzie odpowiednia pogoda.

- Ostateczną decyzję czy obserwacje się odbędą opublikujemy na naszym fanpage między godziną 15.00, a 16.00 w dniu 12.04.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u