MY POLACY! Barwy rasizmu - Witold Liliental

23 kwiecień 2023
Autor: 

Lubuscy dziennikarze, Tadeusz Krupa i Arkadiusz Olszowy zapraszają na wirtualne spotkania z najważniejszymi politykami z kraju i regionu.

Tadeusz Krupa to były Prezes i Redaktor Naczelny Radia Zachód. Jak sam informuje, po zniszczeniu niezależności mediów publicznych przez PiS, w 2006 roku przeszedł do mediów prywatnych. Był nominowany do Polsko Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. Arkadiusz Olszowy był m.in. dziennikarzem Sekcji Polskiej Radia Wolna Europa.

- Dajemy wolną i bezpieczną przestrzeń do dyskusji na tematy wszystkim bliskie i ważne. Zapraszamy do dołączania do rozmowy na żywo – informują Lubuszanie.

W spotkaniu na żywo można uczestniczyć poprzez pierwsze radio twitterowe #Radio Wolna PL, w każdy wtorek o godz. 21.00. Gośćmi dziennikarzy byli już m.in. Marszałek Elżbieta Anna Polak, Senator Wadim Tyszkiewicz, Leszek Miller a ostatnio Jacek Karnowski, Prezydent Sopotu, Prezes "TAK! Dla Polski", Członek Zarządu Związku Miast Polskich.

Poza wymienionymi dziennikarzami Redakcję tworzą także: Witold Pronobis, doktor nauk humanistycznych, publicysta, dziennikarz. Pracował w Radiu Wolna Europa. Autor programów o tematyce historycznej. Anna Kacprzyk, absolwentka psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, HR business partner, autorka świetnych programów w cyklu „Rozmowy Ani” o tematyce społecznej i dyskusji o stanie polskiej psychiatrii Mateusz Żurek, entuzjasta sportu i miłośnik filmów, autor wysoko ocenianych programów sportowych w cyklu „Sportowe Gadki”

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: Będzie Młodzieżowa Rada Miasta

Dziś rozmawiamy z Witoldem Lilientalem o rasizmie.

Po doświadczeniach, jakich doznała Europa i Świat w czasie II wojny światowej, po tym jak doszło do Holokaustu, wydawałoby się, że już nic złego nie ma prawa się wydarzyć, że już nigdy nie będzie miejsca na rasizm i wszelkiego rodzaju ksenofobię. Wydawałoby się, że społeczności będę opierały się na tolerancji i przestrzeganiu praw człowieka, bez względu na pochodzenie, wyznanie, kolor skóry czy orientację seksualną, a ludzie będą świadomi zagrożeń. Niestety, nie wszyscy jeszcze odrobili lekcję.

Wysłuchaj także archiwalnego odcinka, Pod żelazną kurtyną.

W 1952 r Polacy otrzymali Pałac Kultury i Nauki, Nową Konstytucję oraz głos wolności ze świata Radio Wolna Europa. Metrykalnie nasi dziennikarze nie uczestniczyli w tym przekazie od początku, natomiast przenieśli nas w okres późniejszy, ale również historycznie niezwykle istotny. Rozgłośnia miała ogromny udział w demontażu polskich struktur komunistycznych. Ten udział był znaczący, co pokazały odtajnione później dokumenty. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy z ludźmi o niezwykłych zasługach i dokonaniach, z ogromna odwagą i determinacją, ale jednocześnie z ogromną klasą i przede wszystkim skromnością. Wspomnienia i historyczne wydarzenia przywołują uczestnicy walki z komunizmem: dziennikarze Radia Wolna Europa Witold Pronobis, Arkadiusz Olszowy oraz Tadeusza Krupa Redaktor Naczelny Radia Zachód.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

 • Radni w Radiu Zachód i RZG. "Rzucił się na niego, wyrywał telefon i szarpał"

  Radni w Radiu Zachód i RZG. "Rzucił się na niego, wyrywał telefon i szarpał"

  Radio Zachód i Radio Zielona Góra - tu byli dziś radni. Ich wizyta nie spotkała się jednak z radością niektórych dziennikarzy. Atmosfera była bardzo napięta.

 • Konsternacja w Radio Zachód. Nie wpuszczono prowadzących na antenę

  Konsternacja w Radio Zachód. Nie wpuszczono prowadzących na antenę

  Media publiczne przeżywają zmiany. Te są również w Radiu Zachód. Dziś wydawca nie wpuścił na antenę m.in. Janusza Życzkowskiego. - Sprzeciwiamy się propagandzie - słyszano w eterze.

 • Rząd Tuska zaprzysiężony. Oto lista nowych ministrów

  Rząd Tuska zaprzysiężony. Oto lista nowych ministrów

  Rząd Tuska zaprzysiężony. Oto lista nowych ministrów - To bardzo ważny moment dla Rzeczypospolitej. Chce Państwu pogratulować, że zwyciężyliście w procesie politycznym - mówił prezydent Andrzej Duda tuż po zaprzysiężeniu.

 • Czy Lubuskie zniknie z mapy Polski?

  Czy Lubuskie zniknie z mapy Polski?

  Propozycja nowego układu województw w Polsce jest przedmiotem wielu dyskusji i kontrowersji. Naukowcy uważają, że obecny podział administracyjny jest niewydolny, niesprawiedliwy i nieodpowiedni do potrzeb współczesnego społeczeństwa.

 • Polska przed i po

  Polska przed i po

  Mówią, że przyszłość należy do tych, którzy ją zaplanują. Ale co, jeżeli przyszłość jest teraz, a my stajemy na rozdrożu decyzji, które zaważą na losach całego kraju? Oto dlaczego w ramach naszego radia, prezentujemy audycję, którą naprawdę warto posłuchać przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi 15 października. Gościem specjalnym audycji był senator Wadim Tyszkiewicz, człowiek słynący z wnikliwych analiz i bezkompromisowego spojrzenia na politykę.

 • Tańczący z trumnami

  Tańczący z trumnami

  W tym reportażu radiowym zatytułowanym “Tańczący z trumnami”, przeniesiemy się na plac Piłsudskiego w Warszawie, gdzie 10 każdego miesiąca grupa aktywistów znana jako Lotna Brygada Opozycji organizuje satyryczne happeningi, które mają na celu obnażenie manipulacji i propagandy rządowej i są protestem przeciwko kłamstwu smoleńskiemu oraz wykorzystywaniu przez Jarosława Kaczyńskiego tragedii narodowej do celów politycznych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u