Jak uratować przesuszone rośliny doniczkowe?

07 wrzesień 2023
Jak uratować przesuszone rośliny doniczkowe? Adobe Stock

Chciałaś mieć w domu prawdziwą dżunglę, a wyszło jak zwykle? Bez obaw, niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie zapomniał kiedyś podlać roślin w swoim domu. Na szczęście są skuteczne sposoby na to, aby odratować nawet te najbardziej zaniedbane.

To pomoże Ci uratować przesuszone rośliny

Jesień zbliża się nieubłaganie, a namiastkę lata możesz zatrzymać nie tylko w sercu, ale również w swoim domu. Zielone rośliny poprawiają nastrój, oczyszczają powietrze, a przede wszystkim pięknie wyglądają i ożywiają każde wnętrze. Jeżeli nie masz do nich ręki i już kilka z nich umarło pod Twoją opieką – nic straconego. Skorzystaj z naszych praktycznych porad, a przekonasz się, że to wcale nie takie trudne.

Kiedy niestety, już dopuściłaś do przesuszenia roślin doniczkowych, dobra wiadomość jest taka, że możesz je uratować. W jaki sposób? Wstaw kwiaty do wanny albo wiadra wypełnionego wodą. Zanurz je w połowie wysokości. Taka kuracja powinna trwać maksymalnie godzinę. Ważne jest bowiem to, aby nie przesadzić w drugą stronę, ponieważ przelane rośliny po prostu zaczną gnić, co będzie gwoździem do trumny. Ziemia powinna stać się całkowicie mokra. Później wyjmij doniczkę z wanny i postaw kwiat w dawnym miejscu. Jeżeli chcesz o niego odpowiednie zadbać, dowiedz się jak najwięcej o jego potrzebach. Ustaw go we właściwym miejscu. Każda roślina ma inne preferencje, dotyczące, np. ilości światła. Niektóre wolą bardziej słoneczne parapety, a inne wolą być skryte w cieniu.

Jak nie dopuścić do przesuszania roślin?

Odpowiednio dobrana pielęgnacja do typu rośliny sprawi, że będziesz cieszyć się ich pięknem przez długie lata. Regularnie podlewaj kwiaty, które znajdują się w Twoim domu. Niektóre wolą więcej wody, inne mniej. Jeżeli nie wiesz, jak nazywa się roślina, którą hodujesz, możesz działać metodą prób i błędów. Gdy liście się zwijają i opadają, może to świadczyć o tym, że podlewasz kwiat zbyt rzadko. A dla zapominalskich mamy prosty trik, który ułatwi im życie. W telefonie nastaw budzik z przypomnieniem o podlewaniu kwiatów. Możesz to robić, np. raz w tygodniu. W przypadku większości roślin jest to wystarczające, a pozwoli Ci cieszyć się ich pięknem.

Czytaj także: Woda urody Ci doda. Dlaczego warto pić dużo wody?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u