Niestety występowanie opuchlizny pod oczami jest najczęściej uwarunkowane genetyczne. W takich przypadkach możemy ratować wygląd twarzy kosmetykami, masażami, kompresami, wizytami w salonie kosmetycznym. Łatwiej mają osoby, u których worki pojawiają się rzadko w wyniku nieprzespanej nocy lub chwilowego przemęczenia organizmu. W takich przypadkach pomoże przykładanie kostek lodu owiniętych w ręcznik, na około 10 minut. Ważne jest także wysypianie się, co najmniej 7 godzin na dobę i unikanie spania na brzuchu lub boku, co może powodować zastój krwi pod oczami.
Żeby pozbyć się lub zminimalizować problem pod oczami warto maksymalnie ograniczyć palenie papierosów i alkohol. Należy również ograniczyć spożywanie soli, zrezygnować z gorących kąpieli, które rozszerzają naczynia krwionośne i unikać tłustych, ciężkich kremów. Regularny sen, minimum 7 godzin dziennie i odpowiednia dieta również są wskazane. Pomoże stosowanie kremów zawierających witaminę K, arnikę lub retinol, które mogą poprawić krążenie i zmniejszyć przebarwienia skóry. Można ratować się odpowiednim makijażem, który zamaskuje problem. W tym celu potrzebny jest korektor z rozświetlaczem. Nanieś go w wewnętrzne kąciki oczu, co odwróci uwagę od obrzęku.
Centrum Estetyki Ciała Efekt z Zielonej Góry ma w swojej ofercie zabieg polegający na podawaniu pod skórę dwutlenku węgla. Karboksyterapia, bo o niej mowa pobudza krążenie i produkcję kolagenu. Zabieg ten ma na celu poprawę napięcia i jędrności skóry, zmniejszenie widoczności cieni i worków pod oczami oraz odmłodzenie wyglądu. Karboksyterapia na cienie pod oczami jest bezpieczna, nieinwazyjna i skuteczna, a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.
Zabiegi z użyciem dwutlenku węgla to obecnie jedna z najskuteczniejszych kuracji redukująca intensywny cellulit, która łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów. Dwutlenek węgla to także doskonała alternatywa dla liposukcji, zapewniająca skuteczne wyniki w usuwaniu zmarszczek, przywracaniu jędrności i elastyczności skór twarzy i ciała, a także w kształtowaniu owalu twarzy i zwalczania rozstępów.
Jeżeli opuchlizna utrzymuje się długo to może być objaw zatrzymania wody w organizmie, a do niego dochodzi w przypadku wielu poważnych chorób nerek i nadnerczy, przy zaburzeniach krążenia i chorobach tarczycy. Odwiedź lekarza pierwszego kontaktu, a ten na podstawie wywiadu i wstępnej diagnostyki. Zwykle wystarcza badanie ogólne moczu, morfologia, ekg, które znajdzie winowajcę odpowiedzialnego za obrzęki i w razie potrzeby pokieruje cię do właściwego specjalisty, np. nefrologa czy endokrynologa.