Niedziele handlowe w grudniu 2023 roku. Kiedy jeszcze zrobimy zakupy?

12 grudzień 2023
Autor: 
Niedziele handlowe w grudniu 2023 roku. Kiedy jeszcze zrobimy zakupy? AdobeStock

W 2023 roku łącznie wypadnie 7 niedziel handlowych. Oczywiście najwięcej przypada ich w okresie świątecznym. W grudniu dwie. Początkowo jedna z nich miała być 24 grudnia. To jednak zostało zmienione.

Niedziele handlowe w grudniu 2023

W 2018 roku w życie weszła ustawa, zakładająca wprowadzenie stopniowego zakazu handlu w niedzielę. Od 2020 roku sklepy są otwarte jedynie w siedem dziel w roku. Co ważne, w Polsce mamy do czynienia z pewnymi wyjątkami, a więc niektóre jednostki mimo wszystko mogą pracować w dzień wolny. Mowa tutaj m.in. o działalności pocztowej, cukierniach, stacjach paliw, kwiaciarniach, kawiarniach czy sklepach z prasą.

Niedziela handlowa w grudniu 2023 roku miała wypaść w wigilię Bożego Narodzenia. 4 grudnia w Dzienniku Ustaw pojawiła się ustawa, wprowadzająca zasadę, która mówi o tym, że wigilia, która przypada w niedzielę, będzie dniem niehandlowym.  Przed nami ostatnia niedziela handlowa w tym roku, 17 grudnia. Co ważne, nie będzie tutaj ograniczenia godzinowego, co wcześniej było proponowane przez rządzących.

Jak wypadają niedziele handlowe w 2024 roku?

Jeżeli przepisy nie ulegną zmianie, to w 2024 roku również do naszej dyspozycji będzie siedem niedziel handlowych. Zakupy zrobimy:

- 28 stycznia,

- 24 marca,

- 28 kwietnia,

- 30 czerwca,

- 25 sierpnia,

- 15 i 22 grudnia.

A Wy? Korzystacie z możliwości zrobienia zakupów w niedzielę czy raczej wolicie załatwić takie sprawy w tygodniu?

Czytaj także: Wygraj choinkę! Jak to zrobić? Sprawdź!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u