Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. O seniorach pamiętajmy na co dzień, nie tylko od święta

16 styczeń 2024
Autor: 
Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. O seniorach pamiętajmy na co dzień, nie tylko od święta

Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami. Święto przypada na 21 i 22 stycznia. To wtedy większość osób odwiedza seniorów. Warto jednak pamiętać o nich nie tylko od święta, doceniając ich i darując im czas, a nie wyszukane prezenty.

Dzień Babci i Dziadka 2024

Pamiętaj o seniorach nie tylko w Dzień Babci i Dziadka

W ostatnich latach, wraz z rozwojem nowych technologii, rola babci i dziadka nieco się zmniejszyła. Już nie są tak popularne wielopokoleniowe rodziny, w których seniorzy aktywnie włączali się w wychowanie swoich wnuków. Warto jednak wciąż czerpać od nich wzorce moralne, słuchać ich historii, a przede wszystkim po prostu z nimi być, kiedy nas potrzebują.

Jest to szczególnie istotne w tych zwariowanych czasach, kiedy każdy pędzi za karierą i pieniędzmi, w których brakuje chwili na refleksję i oczywiście codzienną rozmowę. A to właśnie obecność i towarzystwo są najbardziej potrzebne starszym osobom, które czują się osamotnione w swojej codzienności. Krótka rozmowa telefoniczna, a także odwiedziny u ukochanych dziadków po pracy albo szkole, w przerwie w gonitwie za codziennymi obowiązkami, mogą okazać się zbawienne również dla nas, ponieważ sprawią, że zwolnimy na moment i zastanowimy się nad tym, co jest naprawdę ważne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poseł Elżbieta Anna Polak: Janusz Kubicki nie dotrzymuje nawet umów spinanych

Dzień Babci i Dziadka 2024 prezent

W Dniu Babci i Dziadka wręczane są upominki. Jednak warto pamiętać, że seniorom nie chodzi o kwestie materialne. Najczęściej zależy im właśnie na wspólnym czasie. Oczywiście warto okazać im wdzięczność, decydując się na mniejszy lub większy prezent.

Laurka na Dzień Babci i Dziadka

Młodsze wnuczęta chętnie przygotowują laurki, popularne i zawsze cenione są także po prostu życzenia, kwiaty oraz wierszyki.

Bardziej rezolutnym dziadkom warto zafundować weekend w SPA czy wyjazdy w góry albo nad morze. Dobrym pomysłem może także okazać się bon na rehabilitację czy zabiegi u fizjoterapeuty. Warto wziąć pod uwagę realne potrzeby dziadków, wsłuchać się w nie, a następnie dopasować prezent do ich indywidualnych potrzeb.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

 • Skończyłeś 100 lat? ZUS ma dla Ciebie prezent

  Skończyłeś 100 lat? ZUS ma dla Ciebie prezent

  Obecnie w Polsce żyje prawie 2 700 stulatków. To prawie pół tysiąca więcej niż w 2015 r. Jak to wyglada w Lubuskiem?

 • W trosce o seniora

  W trosce o seniora

  Zajęcia ruchowe, rękodzielnicze, komputerowe, a także opieka pielęgniarki, psychologa, prawnika, kardiologa, diabetologa, psychiatry oraz geriatry – z tego wszystkiego będą mogli korzystać seniorzy z terenu gminy Strzelce Kraj. Otwarto tu właśnie Centrum Aktywności Społecznej.

 • SAFER55+. Międzynarodowe działania na rzecz bezpieczeństwa seniorów (ZDJĘCIA)

  SAFER55+. Międzynarodowe działania na rzecz bezpieczeństwa seniorów (ZDJĘCIA)

  W Lubsku odbyły się międzynarodowe zajęcia dla seniorów w ramach programu SAFER55+.

 • Zdrowi, bezpieczni, aktywni. Dzień Seniora w ZUS

  Zdrowi, bezpieczni, aktywni. Dzień Seniora w ZUS

  Zdrowi, bezpieczni, aktywni - pod takim hasłem 21 października odbędzie się tegoroczny Dzień Seniora organizowany przez lubuskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zobacz, jakie atrakcje przygotował ZUS z tej okazji.

 • Lubuska Karta Seniora

  Lubuska Karta Seniora

  Województwo lubuskie staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym seniorom. Inwestuje nie tylko w infrastrukturę, ale również w inne usługi dedykowane seniorom.
 • Seniorze, nie daj się okraść na pokazach!

  Seniorze, nie daj się okraść na pokazach!

  Zaproszenie na pokaz handlowy pod pretekstem bezpłatnych badań, nieistniejące promocje, konkursy, w których warunkiem odbioru nagrody jest zakup. To niektóre praktyki, z którymi konsument może się spotkać na prezentacjach. UOKiK wydał dwie decyzje i wszczął trzy postępowania dotyczące firm organizujących pokazy handlowe.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u