Dzień Kobiet w Centrum Kreatywnej Kultury

24 luty 2024
Autor: 
Dzień Kobiet w Centrum Kreatywnej Kultury

Dzień Kobiet, obchodzony 8 marca, jest ważnym świętem dla kobiet na całym świecie, w tym również w Polsce. To dzień, w którym celebruje się osiągnięcia kobiet oraz wyraża szacunek dla ich walki o równouprawnienie.

Dzień kobiet 2024

Święto to ma stosunkowo długą tradycję. Oficjalnie Międzynarodowy Dzień Kobiet został ustanowiony 8 marca 1910 roku w Austrii, Danii, Niemczech i Szwajcarii. Od tamtych czasów jest obchodzony przez wszystkie kraje należące do Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Geneza Dnia Kobiet jest silnie związana z walką o emancypację.

W związku z obchodami Dnia Kobiet, warto uczcić osiągnięcia i wkład kobiet w różnych dziedzinach życia społecznego, nauki, kultury i gospodarki. To także okazja do refleksji nad dalszymi krokami na drodze do pełnej równości płci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wojewoda Lubuski Marek Cebula z poparciem dla Marcina Pabierowskiego

Dzień Kobiet w Centrum Kreatywnej Kultury w Zielonej Górze

To wyjątkowe święto jest okazją do wspólnego spędzenia czasu. 8 marca w Regionalnym Centrum Animacji Kultury - Centrum Kreatywnej Kultury przy ul. Sienkiewicza w Zielonej Górze odbędzie się bezpłatne spotkanie Lubuszanek z wyjątkowymi prelegentami. Wśród nich prof. Dawid Murawa, chirurg-onkolog, który nie tylko jest wybitnym specjalistą, ale wspaniałym, ludzkim lekarzem dla pacjentów.

- Profesor zgodził się i będzie opowiadał o profilaktyce i o tym, że rak to naprawdę nie wyrok - mówi organizatorka wydarzenia Zosia Szozda, Wojewódzka Rada Kobiet. - Ale żeby nie było tylko poważnych tematów zapraszam Was już w tym momencie na zajęcia z tańca latino z instruktorką tańca z RCAKu Magda Mądry. Bierzcie wygodny strój, obuwie na zmianę i tańczcie z Magdą do utraty tchu.

Oprócz tańca będziemożna także wziąć udział w spotkaniu z psycholog Martą Lubieniecką lub uczestniczyć w warsztatach Mindfulness prowadzonych przez Milenę Drąg. Na samym początku zaś porozmawiamy z cudownymi gościniami, zielonogórzankami - niedługo je Wam przedstawię.

Podczas wydarzenia będzie także wystawa sukien Elżbiety Tarłowskiej, a swoje prace zaprezentuje Aneta Janecka. Będą również porady i stoiska kosmetyczne.

Współorganizatorami imprezy są: Wojewódzka Rada Kobiet, Regionalne Centrum Animacji Kultury i inicjatywa Kobiety dla Kobiet.

Wydarzenie jest bezpłatne ale obowiązują zapisy mailowe na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ponieważ liczba miejsc jest mocno ograniczona.

Zapisujcie się jak najszybciej, zapraszajcie znajomych i udostępniajcie informację.

dzien kobiet

Czytaj także: Czekoladowe babeczki. Po prostu obłędne


NL LOGO Z LINIAChcesz zareklamować swoje usługi czy produkty? Napisz do nas! Nasz zespół ekspertów dopasuje treść artykułu do Twojej branży i grupy docelowej. Skontaktuj się z nami już dziś na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

 • Dzień Kobiet w Zielonej Górze. Spędź czas w wyjątkowy sposób

  Dzień Kobiet w Zielonej Górze. Spędź czas w wyjątkowy sposób

  Jeżeli brakuje Ci chwili na odpoczynek i złapanie oddechu, Dzień Kobiet, może okazać się idealną okazją do tego, żeby zrobić coś dla siebie. W Zielonej Górze i okolicy nie brakuje ciekawych wydarzeń, które sprawią, że Twoje święto będzie wyjątkowe. Zabierz ze sobą przyjaciółki i ciesz się babskim wypadem.

 • Strażacy na Dzień Kobiet. Panie opanowały jednostkę (ZDJĘCIA)

  Strażacy na Dzień Kobiet. Panie opanowały jednostkę (ZDJĘCIA)

  Dzień Kobiet w straży pożarnej? Oczywiście! Strażacy zaprosili panie do jednostki, aby wziąć udział w niecodziennym szkoleniu. Frekwencja była spora.

 • Rola i zadania położnej środowiskowej

  Rola i zadania położnej środowiskowej

  Położna środowiskowa to wykwalifikowana położna lub pielęgniarka, która specjalizuje się w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, środowiskowego, środowiskowo-rodzinnego oraz promocji zdrowia. Jaką rolę w życiu kobiety odgrywa położna środowiskowa? Kto może skorzystać z jej usług? Na te i inne pytania odpowiada doświadczona położna Edyty Szumowicz - ambasadorka kampanii “Położna na medal”.

 • Jak zregenerować włosy po urlopie?

  Jak zregenerować włosy po urlopie?

  Po wakacyjnym wypoczynku mogą pozostać Ci nie tylko wspaniałe wspomnienia i piękne zdjęcia, ale również zniszczone włosy. Często są one pozbawione blasku, a także przesuszone. Na ich kondycję ma wpływ wiatr, nadmierne promieniowanie słoneczne czy słona, morska woda. Sprawdź zatem, co zrobić, aby je zregenerować.

 • Czekolada urody Ci doda. Jest nie tylko słodka i pyszna, ma też magiczne właściwości

  Czekolada urody Ci doda. Jest nie tylko słodka i pyszna, ma też magiczne właściwości

  Czekolada jest szeroko stosowana w kosmetyce. A dziś obchodzimy jej święto. Z tej okazji warto po nią sięgnąć, nie tylko po to, aby napawać się jej pysznym smakiem. Jest to bowiem słodki sposób na poprawę urody!

 • Program dla kobiet po doświadczeniach bycia w trudnych związkach

  Program dla kobiet po doświadczeniach bycia w trudnych związkach

  Wojewódzka Rada Kobiet organizuje program rozwojowy, skierowany do kobiet po doświadczeniach bycia w trudnych związkach. „Skrzydła Asertywności” mają przyczynić się do uzmiany ich dotyczczasowego życia.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u