Latynoska Noc w Muzeum Ziemi Lubuskiej

06 maj 2024
Autor: 
Latynoska Noc w Muzeum Ziemi Lubuskiej Redakcja

Już wkrótce 17. edycja Nocy w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Tegoroczna odsłona będzie wypełniona tańcem, gorącymi rytmami i bogatymi akcentami latynoskimi!

Noc Muzeów w Zielonej Górze, odbywająca się 18 maja, to wyjątkowa okazja do odkrywania kulturalnych skarbów w niecodziennym, nocnym świetle. Wydarzenie to jest częścią europejskiej inicjatywy, która zachęca mieszkańców oraz turystów do eksplorowania muzeów i galerii po zmroku.

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - Latynoską Noc, która obiecuje być pełna energii, kolorów i rytmów charakterystycznych dla kultur latynoamerykańskich. To wydarzenie to nie tylko okazja do celebracji latynoskiej muzyki i tańca, ale także szansa na pogłębienie wiedzy o bogatej historii i sztuce regionu. Poprzednie edycje Nocy w Muzeum przyciągały tłumy odwiedzających i były świadectwem kreatywności oraz zaangażowania organizatorów w tworzenie niezapomnianych doświadczeń dla społeczności. Z pewnością Latynoska Noc nie będzie wyjątkiem, a jej program, pełen występów na żywo, warsztatów i ekspozycji, pozwoli uczestnikom na zanurzenie się w atmosferę pełną pasji i życia. Muzeum Ziemi Lubuskiej, jako instytucja kultury, kontynuuje swoją misję edukacyjną i integracyjną, zapewniając dostęp do kultury na najwyższym poziomie.

Ameryka Łacińska jest niezwykle zróżnicowana i bogata. Narody zamieszkujące ten region cechuje wielokulturowość, uchodzą za najpogodniejszych, radosnych i zadowolonych z życia mieszkańców. W tegorocznej edycji Nocy Muzeów ukażemy w pełni tę mozaikę kulturową. Poprzez różnorodność sztuki latynoskiej, od rzemiosła artystycznego i tradycyjnych strojów, aż po taniec, który stanowi serce tej kultury, chcemy zaprezentować bogactwo dziedzictwa Ameryki Łacińskiej. Przybliżymy historię i tradycje tego regionu, po to, aby uczestnicy wydarzenia mogli lepiej zrozumieć korzenie kultury latynoskiej oraz jej wpływ na scenę artystyczną.

Uroczystą inaugurację poprowadzi dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej – Leszek Kania, w obecności Ambasadora Republiki Panamy w RP – Javiera Bonagasa de Gracia oraz Agaty Kąkol, asystentki i tłumaczki.

PROGRAM LATYNOSKIEJ NOCY

Czytaj także: Skrzynia ze skarbem znaleziona na budowie w Zielonej Górze! Co było w środku?


NL LOGO Z LINIAChcesz zareklamować swoje usługi czy produkty? Napisz do nas! Nasz zespół ekspertów dopasuje treść artykułu do Twojej branży i grupy docelowej. Skontaktuj się z nami już dziś na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u