Będą nowe lampy w Żaganiu

31 marzec 2022
Autor: 
Będą nowe lampy w Żaganiu Urząd Miasta Żagań

Już niedługo kolejne ulice Żagania rozświetlą się. Burmistrz Andrzej Katarzyniec ponownie zawarł porozumienie z firmą Enea Oświetlenie w Zielonej Górze na modernizację oświetlenia drogowego na terenie miasta.

W tym roku za kwotę 103 320 złotych wymienionych zostanie 70 opraw sodowych. W miejsce starych zamontowane zostaną nowe, energooszczędne ledy. Tym samym jaśniej i oszczędniej stanie się na ulicach Paderewskiego i Sienkiewicza (gdzie właśnie postawiono nowe lampy), Nocznickiego, Kochanowskiego oraz na Żarskiej (od jednostki wojskowej do ronda).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"

W ramach współpracy z “Eneą” w latach 2020-2021 łącznie wymieniono już 234 opraw typu led na łączną kwotę 436.177 zł oraz 156 słupów oświetlenia drogowego. Ich wymiana finansowana była przez Eneę. Instalowanie opraw led pozwala na oszczędność energii elektrycznej na poziomie 40% w porównaniu do starych opraw sodowych. Znaczna poprawa oświetlenia drogowego w mieście spowodowana jest również montażem 60 sterowników zakupionych w ubiegłym roku za kwotę 84.144 złotych. Ich wymiana usprawniła włączanie i wyłączanie oświetlenia drogowego w mieście. System pomaga również szybciej diagnozować uszkodzenia lamp na terenie Żagania.

Czytaj także: Plany lubuskich strażaków na 2022 rok. Budowa jednostki w Kostrzynie, zakup nowych wozów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u