Jednorazowa pomoc dla przedsiębiorców. Sejm przyjął ustawę (FILM)

03 wrzesień 2022
Autor: 
Jednorazowa pomoc dla przedsiębiorców. Sejm przyjął ustawę Redakcja

Dwie kawy i cztery soczki - taką sprzedaż przez ostatni tydzień odnotował Tomasz Włoch, przedsiębiorca z Cigacic. Jego brat, Piotr prowadzi rejsy barką po Odrze. Statki stoją w porcie bo turyści boją się zbliżać do Odry. Z dnia na dzień nad Odrą umarł ruch turystyczny.

2 sierpnia Sejm przyjął projekt ustawy o pomocy przedsiębiorcom znad Odry. Otrzymają oni jednorazowe świadczenie w wysokości 3010 zł na pracownika. Na wsparcie liczyć będą mogły firmy, które w sierpniu zanotowały spadek przychodów powyżej 50 proc. Teraz projekt trafi do Senatu.

- Prowadzę wycieczki po Odrze. Zajmuje się tym od 12 lat - mówi Piotr Włoch, przedsiębiorca z Cigacic. - Stworzyliśmy tutaj miejsce, które wcześniej w ogóle nie przyciągało turystów. Nawet w czasie pandemii była tutaj rzesza ludzi, dlatego nie korzystałem z tarcz, które były związane z pomocą dla tych, którzy ucierpieli. Teraz ludzie obawiają się o swoje zdrowie, niektórzy wręcz panicznie. Boją się, że trucizna może unosić się nad wodą. 

Pan Piotr nie liczy na pomoc rządu. Jedyne co chce to aby taka sytuacja nigdy więcej się nie powtórzyła. 

- Wolałbym, żeby wszystko było skierowane aby uniknąć takich historii i żeby zastanowić się nad tym co obecnie tworzy rząd. Tak na prawdę sytuacja wynika z tego, że powołuje się urzędników z ramienia partii, którzy kompletnie nie mają pojęcia o problemie. Są nieprzygotowani i niekompetentni - dodaje.  

W podobnej sytuacji jest Tomasz Włoch, właściciel mariny Przystań Tu. W ciągu ostatniego tygodnia sprzedał dwie kawy i cztery soczki. 

Ustawę poparło 429 posłów i posłanek, jedna osoba była przeciw. Według przedsiębiorców propozycja takiego wsparcia jest upokarzająca.

Czytaj także: W ciągu kilku dni z lubuskiej Odry wyłowiono 25 ton martwych ryb!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u