"Odra" idzie do rozbiórki

15 lipiec 2016
NewsLubuski.pl

Dziś w Nowej Soli (15.07) odbyła się konferencja prasowa, na której wicewojewoda Robert Paluch ogłosił, że udało się pozyskać fundusze na wyburzenie budynków po byłej fabryce "Odra".

– Wystąpiliśmy do ministra finansów i dostaliśmy bardzo dobrą decyzję – 2 miliony złotych na uporządkowanie tego terenu. To jest kwota, która według wycen starostwa powiatowego w Nowej Soli, pozwoli na rozebranie budynków – powiedział wicewojewoda.

To warunek rewitalizacji terenu poprzemysłowego. – Dotrzymujemy obietnic wyborczych – podkreśla wicewojewoda Robert Paluch.

Pieniądze na ten cel pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. Środki otrzyma starostwo powiatowe. Odpowiednie procedury przetargowe będą musiały odbyć się w najbliższym czasie, aby jeszcze w tym roku zadanie zostało wykonane. Grzegorz Dłubek, Dyrektor Wydziału Nieruchomości w LUW poinformował, że są firmy zainteresowane przeprowadzeniem prac, zatem nie przewiduje trudności. Spotkanie w tej sprawie z urzędnikami nowosolskiego starostwa odbędzie się w przyszłym tygodniu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u