Głos kobiet - kobiety o prawach człowieka

19 sierpień 2021
Autor: 
Głos kobiet - kobiety o prawach człowieka Redakcja

28 sierpnia 2021 r. o godz. 16:00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbędzie się debata "Głos kobiet - kobiety o prawach człowieka". Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Gościnią specjalną będzie Maria Seweryn - znakomita aktorka, reżyserka i ambasadorka kampanii przeciwko homofobii. Podczas debaty usłyszymy także Katarzynę Osos - posłanke województwa lubuskiego, Zosię Szozdę - członkinię zarządu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kobiet; Magdalenę Balak-Hryńkiewicz - pełnomocniczkę Marszałkini Województwa Lubuskiego ds. równości; Agnieszkę Chyrc - koordynatorkę Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w lubuskiem, aktywistkę Instytutu Równości oraz Natalię Gorzkiewicz - doktorka historii.

Debata jest uzupełnieniem organizowanegogo dzień później, czyli 29 sierpnia Marszu Równości w Zielonej Górze.

- Prawa osób LGBT, prawa kobiet w Polsce są często łamane - przekazuje Zosia Szozda. -  Tworzone są strefy wolne od LGBT, kobiety są zmuszane do rodzenia płodów z nieodwracalnymi wadami, minister edukacji chce indoktrynować młodzież i dzieci, władza kładzie ręce na niezależne media. Trzeba o tym rozmawiać, szczególnie przy okazji tak ważnych wydarzeń jak Marsz Równości. Dlatego jako członkini zarządu Strajku Kobiet zaprosiłam do rozmowy o obecnej sytuacji, o tym co możemy zrobić, jak chronić prawa obywateli gościnie reprezentujące różne środowiska. Chciałabym, aby to spotkanie było także dialogiem z mieszkańcami i oprócz pytań osoby prowadzącej, aby było otwartą dyskusją z uczestniczkami i uczestnikami.

Dlaczego takie spotkania są ważne?

- Przez okres prawie dwóch lat nie spotykaliśmy się na takich spotkaniach przez pandemię. Śledzimy to, co się dzieje w telewizji, często się nam bardzo nie podoba to co wyczynia władza, nie wiemy co z tym zrobić. Najlepiej przyjść, spotkać się, porozmawiać, posłuchać innych, zabrać ze sobą rodzinę, znajomych - dodaje aktywistka. - Kobiety maja swój głos, silny głos i z pewnością wybrzmi na debacie. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u