Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

28 wrzesień 2021
Autor: 
Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

W tym roku rusza 7. edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden. Tym razem zawodnicy w sześcioosobowych zespołach będą mogli pokonać dwa dystanse. 20 kilometrów w zespole pięcioosobowym lub dystans maratonu 42.195m w wersji wirtualnej w dowolnym miejscu a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Dochód z wpisowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomóż Im prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

- Środki, jakie pozyskamy z Ekidenu, w pierwszej kolejności przeznaczymy na wsparcie socjalne rodzin z domowego hospicjum, które tego wsparcia potrzebują. Konkretnie na opał na zimę. Zakupimy też zaopatrzenie medyczne, czyli leki, opatrunki czy podkłady, niezbędne w stałej opiece nad chorymi dziećmi - mówi Miłosz Karbowski z fundacji Pomóż Im.

Do rywalizacji może przystąpić tak naprawdę każdy, grupa znajomych czy też firma, która chce w ten sposób zintegrować swoich pracowników.

- Firmy coraz lepiej rozumieją otoczenie i jego potrzeby. Działalność na rzecz tego otoczenia traktują jako część swojej misji. Szczególnie cenne są te akcje, w które mogą zaangażować się pracownicy. Kiedy mogą działać jako drużyna w szczytnym celu, a przy tym świetnie spędzając czas i integrując zespół. Ekiden to przykład właśnie takiego wydarzenia. Wydaje mi się, że zawsze lepiej czujemy się w firmie, która angażuje się w czynienie dobra. My, jako fundacja, w bardzo otwarty sposób współpracujemy z biznesem, za nami wiele niezwykłych, wspólnych akcji. No i, co trzeba jasno powiedzieć, bez takiego wsparcia nie moglibyśmy funkcjonować w takim wymiarze, jak teraz - dodaje Miłosz Karbowski z Fundacji Pomóż Im.

Tegoroczna edycja odbywa się zarówno w wersji realnej na stadionie BOSIR w Białymstoku w dniach 16-17 października ale także po raz drugi w wersji wirtualnej.

- Oprócz wydarzenia "stacjonarnego" proponujemy udział w formule wirtualnej, choć ta nazwa tak naprawdę nie jest trafiona. Kto może pomyśleć, że wirtualne bieganie to jest klikanie na komputerze czy tablecie, a przecież tak nie jest. Wirtualny bieg, ale realny wysiłek - tak należałoby to skwitować.

Wirtualna sztafeta polega na tym, że każdy, na cały świecie, może wziąć udział w sztafecie. Jeżeli na swojej zmianie ma przebiec 5 km, to gdziekolwiek jest, o dowolnej porze może pokonać swoje 5 km, zarejestrować to telefonem, zegarkiem sportowym lub naszą aplikacją. Przesłane wyniki stworzą realną listę rywalizacji, choć wiem, że o rywalizacji uczestnicy myślą na samym końcu i w sumie bardzo się z tego cieszę, bo chodzi właśnie o sam udział, o pomoc Hospicjum, a nie o rywalizację - mówi Grzegorz Kuczyński Prezes Fundacji Białystok Biega, która jest organizatorem tego wydarzenia.

Partnerem tytularnym wydarzenia jest firma Electrum, która już kolejny raz wspiera to charytatywne przedsięwzięcie.

- Wsparcie inicjatyw społecznych jest wpisane w podstawę funkcjonowania naszej firmy. Jako organizacja mająca rosnący wpływ na rzeczywistość i środowisko naturalne, chcemy móc dzielić się wypracowywanymi przez nas wartościami i zasobami, realizując to w różnych formach, nie tylko projektów CSR/ESG. Na koniec dnia, wszystko sprowadza się do zwyczajnej ludzkiej życzliwości, empatii i chęci zainspirowania innych do pomagania konkretnym środowiskom - mówi Jacek Popławski Brand Office Director firmy Electrum.

Rejestrować się można na stronie www.electrumekiden.pl. Rywalizacja trwa od 24 września do 17 października.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chwila relaksu

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u