Nasze szkoły świecą słońcem (ZDJĘCIA i FILM)

22 wrzesień 2016
Autor: 

Ponad 500 dzieci ze szkół na terenie gminy Gubin i Brody utworzyło dziś na dziedzińcu szkoły w Brodach kształt słońca. W ten sposób uczniowie świętowali fakt, że szkoły stały się pełnoprawnymi prosumentami OZE.

Siedem szkół w województwie lubuskim tj. w Bieżycach, Chlebowie, Czarnowicach, Grabicach, Starosiedlu, Strzegowie oraz Brodach w 2014 roku otrzymało od Fundacji Greenpeace Polska elektrownie słoneczne. Szkoły te były jednymi z pierwszych w Polsce budynków użyteczności publicznej, które miały dołączyć do grona prosumentów, czyli stać się jednocześnie konsumentami i producentami energii z odnawialnych źródeł energii (OZE). Dziś Greenpeace, wójtowie oraz dyrekcje szkół wraz z uczniami świętowali przyłączenie instalacji do sieci elektroenergetycznej.

Wszystkie z zainstalowanych urządzeń należą do jednych z najnowocześniejszych i posiadają certyfikaty bezpieczeństwa wymagane w Unii Europejskiej.

Dzięki temu projektowi każda ze szkół zaoszczędzi w najbliższym roku na zakupie energii między 1700 a 4300 złotych. Oprócz oszczędności, instalacje przynoszą też wymierne korzyści edukacyjne - uczniowie mają możliwość na co dzień korzystać z nowoczesnych technologii, tak zwanych technologii przyszłości.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u