Żołnierz 34BKPanc na maratonach Niagara i New York City (ZDJĘCIA)

16 listopad 2016
Autor: 
Archiwum 34BKPanc

Major Janusz Fajger z 34. Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania, w przeciągu tygodnia wystartował w dwóch maratonach w Stanach Zjednoczonych a mianowicie w Niagara Falls International Marathon i prestiżowym New York City Marathon.

W pierwszym z nich, rozgrywanym na trasie z USA (Buffalo, NY) do Kanady (Niagara Falls, Ontario) uczestniczyło ok. 1200 uczestników. Trasa maratonu prowadziła malowniczą drogą wzdłuż rzeki łączącej dwa wielkie jeziora Erie i Ontario, a meta usytuowana była przy słynnym wodospadzie Niagara. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, przy intensywnym deszczu i silnym wietrze, major Fajger ukończył bieg z wynikiem 2.55.59 s, co dało mu 8 miejsce w klasyfikacji ogólnej i 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Tydzień później żagański maratończyk udał się do Nowego Jorku, by wziąć udział w słynnym New York City Marathon. Jest to obecnie największy i najsłynniejszy maraton na świecie, który odbył się już po raz czterdziesty. Jego trasę poprowadzono przez pięć głównych dzielnic Nowego Jorku: Staten Island, Brooklyn, Queens, Bronx i Manhattan. W tym roku w Maratonie Nowojorskim wzięło udział blisko 55 tysięcy uczestników z ponad 150 krajów. Na trudnej trasie z licznymi podbiegami na mosty i wiadukty żagański maratończyk uzyskał rezultat 2.56.20 s, co pozwoliło mu zająć 588 miejsce w klasyfikacji generalnej, 37 w swojej kategorii wiekowej i 8 miejsce wśród Polaków.

- To był jeden z najtrudniejszych maratonów w jakim uczestniczyłem, jednak magia miejsca i ponad milion kibiców na trasie biegu pozwoliła mi wykrzesać wszystkie pokłady energii. – powiedział po powrocie do kraju zmęczony, jednak szczęśliwy mjr Fajger.

Warto zaznaczyć, że była to już druga próba uczestnictwa w tych zawodach. Pierwsza zakończyła się fiaskiem ze względu na odwołanie maratonu przez huragan Sandy w 2012 roku.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u