Uroczyste otwarcie nowego komisariatu (ZDJĘCIA)

23 listopad 2016
Autor: 

W środę 23 listopada w Krośnie Odrzańskim został otwarty nowy komisariat policji. To pierwszy obiekt w garnizonie lubuskim wykonany zgodnie z Księgą Standaryzacji Komend Policji Polskiej.

Wartość inwestycji to blisko 21 mln. zł. Środki na realizację pochodzą z budżetu policji, grunt natomiast przeznaczyło miasto, strzelnica i siłownia. Poza biurami znajdzie się tam pokój pierwszego kontaktu, "niebieski pokój", pomieszczenie dla osób zatrzymanych, siłownia i strzelnica. Obiekt jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Nową siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim zlokalizowano na działce o obszarze 6 712 m2. Powierzchnia całkowita budynku administracyjnego wynosi blisko 3 tys. m2, zapewniając w ten sposób miejsca pracy dla 77 policjantów i 17 pracowników policji.

Uroczystości rozpoczęły się mszą o godz. 10.00, po czym o godz. 12.00 nastąpiło otwarcie.

W uroczystościach udział wzięli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, z-ca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Helena Michalak, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u