Nowy taryfikator punktów karnych dla kierowców

01 styczeń 2017
Autor: 

Z dniem 1 stycznia 2017 roku wchodzi w życie nowy taryfikator punktów karnych dla kierowców, a co za tym idzie, zwiększy się liczba karanych nimi wykroczeń.

Taryfikator punktów karnych to lista wykroczeń i przestępstw drogowych, na podstawie których wymierza się karę kierowcy w postaci mandatu i punktów karnych. Maksymalna liczba punktów to 24 dla kierowców, którzy posiadają prawo jazdy dłużej niż rok, ponieważ tym z krótszym stażem wystarczy zebrać 20 punktów karnych.

W nowym roku zbieranie punktów będzie łatwiejsze, ponieważ w nowym taryfikatorze pojawiły się nowe pozycje. Jedną z nich jest spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa innej osoby poza drogami publicznymi, jak i nie ustąpienie pierwszeństwa pojazdom szynowym, za te wykroczenia będzie można zdobyć 6 pkt. karnych. 5 pkt. karnych będzie kosztowała nas jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych. Najmniej punktów otrzymamy za wyprzedzanie z niewłaściwej strony pojazdu sygnalizującego zamiar skrętu w lewo, oraz za nie zatrzymanie pojazdu przed przystankiem bez wysepki. Przy liczbie utrudnień jakie nas czekają, dobra informacja jest taka, że policjant nie będzie mógł dać więcej niż 10 punktów karnych.

Kolejnym utrudnieniem dla kierowców będzie pozbycie się zebranych punktów. Nie będzie już możliwości skorzystać ze szkolenia zmniejszającego o 6 pkt. Takie szkolenie można było przechodzić co 6 miesięcy. Teraz po przekroczeniu 24 pkt. będzie trzeba się udać na kurs doszkalający. Jeśli jednak znów w przeciągu 2 lat popełnimy więcej niż trzy wykroczenia, lub jedno przestępstwo drogowe, musimy liczyć się z utratą uprawnień. Kolejna zła informacja jest taka, że kurs doszkalający będzie można odbyć raz na 5 lat.

Zmiany, które weszły w życie mają polepszyć nasze bezpieczeństwo, a dla piratów zdrowych być bezlitosnymi.

Więcej informacji znajdziecie w nowym taryfikatorze.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u