Amerykańska armia dotarła do Żagania

14 styczeń 2017
Autor: 

Żołnierze armii amerykańskiej 12 stycznia przybyli do Polski. Wezmą udział w operacji Atlantic Resolve, której celem jest zwiększenie amerykańskiej zdolności do odstraszania i odpowiedzi na potencjalne kryzysy oraz do obrony sojuszników i partnerów w Europie.

Oficjalne powitanie amerykańskiej armii odbyło się 14 stycznia w Żaganiu. Udział w niej wzięli władze państwowe. Zarząd województwa reprezentowała marszałek Elżbieta Anna Polak. Brygadowa grupa bojowa wojsk USA będzie liczyć w Polsce 3500 ludzi, ponad 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych, w tym 87 czołgów, 18 samobieżnych haubic Paladin, ponad 400 samochodów Humvee i 144 bojowe wozy piechoty Bradley. Dowództwo brygady, pododdziały zabezpieczenia i bataliony wsparcia, pułk artylerii polowej, szwadrony kawalerii mają stacjonować w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu. Amerykańska brygada pancerna ma wzmocnić bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO.

W sobotę 7 stycznia na lotnisku w Babimoście wylądowała pierwsza – kilkunastoosobowa grupa żołnierzy, która dołączyła do pracującej już w Żaganiu grupy logistyków. Uroczystość w Żaganiu była transmitowana na telebimach we wszystkich miastach wojewódzkich w kraju biorących udział w akcji Bezpieczna Polska. W uroczystościach w Żaganiu ze strony samorządu województwa udział wzięła marszałek Elżbieta Anna Polak i przewodniczący Sejmiku Województwa Czesław Fiedorowicz.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u