Wandal z zarzutami (ZDJĘCIA)

24 luty 2017
Autor: 
KPP Krosno Odrzańskie

Sprawa 17-letniego mężczyzny, który w październiku 2016 roku zniszczył tablice informacyjne powodując straty o łącznej wartości blisko 6 tysięcy złotych, trafiła do sądu. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

Do zdarzenia doszło w październiku 2016 roku w Gubinie. Idący w grupie innych osób mężczyzna w pewnym momencie zaczął kopać i uderzać w tablice informacyjne, w tym w tablice umieszczone na sprzęcie sportowym znajdujące się na Wyspie Teatralnej. Świadkowie o wszystkim poinformowali właściciela, który zgłosił sprawę Policji. Z uwagi, iż straty wyniosły blisko 6 tysięcy złotych akta przekazane zostały do prowadzenia policjantom Referatu Kryminalnego gubińskiego komisariatu. Funkcjonariusze zweryfikowali uzyskane informacje, a następnie po dalszych ustaleniach zgromadzili materiał dający podstawy do postawienia zarzutu zniszczenia tablic 17-latkowi. Czynność ta nie mogła zostać wykonana od razu, z uwagi, iż przebywał on za granicą. Policjanci nie pozostawili jednak sprawy i z chwilą przyjazdu młodego mężczyzny do Polski, udali się w miejsce gdzie przebywał. Doprowadzony do komisariatu został przesłuchany na powyższą okoliczności. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu oraz dobrowolnie poddał karze. W lutym Prokurator Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim wystąpił z wnioskiem do sądu o skazanie mężczyzny bez przeprowadzenia rozprawy na uzgodnioną karę. Zgodnie z Kodeksem Karnym za niszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u