Komendanci podziękowali za współpracę (ZDJĘCIA)

24 luty 2017
Autor: 
KMP Gorzów Wlkp.

Komendant Miejski Policji z Gorzowa Wlkp. oraz Komendant Komisariatu Policji z Kostrzyna n/O, podczas sesji Rady Miasta w Kostrzynie n/O, podziękowali lokalnym samorządom za udaną współpracę oraz wsparcie w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom. Dzięki dofinansowaniu samorządów policjanci z Kostrzyna otrzymali dwa nowe radiowozy, które zapewnią mundurowym jeszcze bardziej sprawne i komfortowe dotarcie na miejsce interwencji.

Do skutecznego zapewniania bezpieczeństwa mieszkańcom przyczynia się wiele czynników. Jednym z nich jest udzielane wsparcie Policji, przez lokalne samorządy - także w wymiarze rzeczowym. Dzięki przekazanym środkom, przez samorząd Kostrzyna n/O, mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu i nowych radiowozów, co bez wątpienia poprawi skuteczność ich działania na rzecz bezpieczeństwa. Wobec takich gestów obojętnie nie przeszli Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Stanisław Panek oraz Komendant Komisariatu Policji w Kostrzynie kom. Tomasz Rawa, którzy podziękowali samorządowcom za współpracę. W czwartek 23 lutego w Kostrzynie n/O, podczas sesji Rady Miasta, komendanci podkreślili jak ważna i potrzebna dla Policji, ale także dla lokalnej społeczność, jest dobra współpraca samorządów gminnych i Policji. Dzięki dofinansowaniu przekazanym przez samorząd, kostrzyńscy policjanci otrzymali dwa nowe radiowozy – oznakowany Opel Connect oraz nieoznakowany Opel Astra. Nowe radiowozy nie tylko poprawią komfort policjantów, ale także skuteczność ich działania, poprzez możliwość szybszego dotarcia na miejsce interwencji. Korzystając z okazji, podczas czwartkowego spotkania z samorządowcami, szef gorzowskich policjantów – insp. Stanisław Panek zachęcał do korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Dzięki tym interaktywnym narzędziom mieszkańcy mogą wskazać policjantom miejsca, w których łamane jest prawo, a także w łatwy i szybki sposób nawiązać kontakt z dzielnicowym. Dodatkowo insp. Stanisław Panek, nawiązując do wdrażanego programu "Dzielnicowy Bliżej Nas", przypomniał zebranym sylwetki kostrzyńskich dzielnicowych. Po spotkaniu radni mogli się przekonać na co wydatkowane zostały środki budżetowe ich miasta, oglądając nowe samochody kostrzyńskiej Policji.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u